Hızlı ve Öfkeli 4 (Fast and Furious 4)

Yönetmen: Justin Lin

Senaryo: Chris Morgan

Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster

Gösterim Tarihi: 03 Nisan 2009

Konu: Eski dolandırıcı Domile ajan Brian arasındaki eski husumet yeniden alevlenir. Ancak ortak düşmanlarıyla mücadele etmek zorunda kalınca ikisi arasında yeni bir güven ortamı oluşmaya başlar. Birbirlerine güvenmek zorundadırlar. Omuz omuza mücadeleye girişen iki erkek intikam almanın en iyi çaresini bulmuştur: Direksiyon başındayken mümkün olan en yüksek limitleri zorlamak.

Palermo’da Yüzleşme (Palermo Shooting)

Yönetmen: Wim Wenders

Senaryo: Norman Ohler, Wim Wenders

Oyuncular: Campino, Giovanna Mezzogiorno, Dennis Hopper, Milla Jovovic

Gösterim Tarihi: 03 Nisan 2009

Konu: Fin, dünyaca ünlü bir fotoğrafçıdır. Sürekli müzik dinlediği için kulağından hiç çıkarmadığı kulaklığı ile yaşayan Fin, bir süre sonra hayatının anlamsızlığını fark ederek her şeyi arkada bırakıp uzaklaşmak ister. Düsseldorf’tan ayrılıp, Palermo’ya gider. Ancak burada onu, büyük bir aşka götürecek, bir hesaplaşma ve gerilim dolu günler beklemektedir.

Son Oyun – Thick as Thieves

Yönetmen: Mimi Leder

Senaryo: Ted Humphrey

Oyuncular: Morgan Freeman, Antonio Banderas, Radha Mitchell, Velizar Binev

Gösterim Tarihi: 03 Nisan 2009

Konu: Ripley, hırsızlık kurallarına uygun olarak yaşayan usta bir soyguncu, Gabriel ise, yakışıklı ve usta bir hırsızdır. Ripley plânladığı büyük soygun için aradığı ortağı bulmuştur. Bu servet ile Ripley, hem Rus mafyasına olan borçlarını ödeyecek hem de kızı Alex’in hayatını kurtaracaktır. Soygun günü geldiğinde iki hırsız binaya girmeyi başarır ancak birisi hırsızların kuralını bozmuştur.

Last Chance Harvey

Yönetmen: Joel Hopkins

Senaryo: Joel Hopkins

Oyuncular: Dustin Hoffman, Emma Thompson, Eileen Atkins, Kathy Baker

Gösterim Tarihi: 03 Nisan 2009

Konu: New York’lu Harvey Shine, bir jingle yazarı olarak çıkmaza girmiş işini kaybetme noktasındadır. Patronundan son bir şans koparmıştır. Önce haftasonunda Londra’ya kızının düğününe gidecek ve pazartesi günü önemli bir toplantı için geri dönecektir.

Kızının kilisede yürümek için üvey babasını seçtiğini öğrendiğinde yıkılmış bir halde, düğün yemeğine kalmadan havaalanına geri döner. Fakat uçağı da kaçırmıştır, böylelikle işini devam ettirme şansını da.

Bunca sıkıntı arasında havaalanında bir kadeh içki içerken, onun hayatını derinden etkileyecek bir sürprizle karşılaşacaktır. Bu sürpriz 40’lı yaşlarında, duygusal ve bir onun kadar bir ilişkiye ihtiyacı olan bir kadındır.

Kıymık (Splinter)

Yönetmen: Toby Wilkins

Senaryo: Ian Shorr, Kai, Barry

Oyuncular: Shea Whingam, Paulo Costanzo, Jill Wagner, Rachel Kerbs

Gösterim Tarihi: 03 Nisan 2009

Konu: Polly ve sevgilisi Seth motel aramaktayken, polisten kaçan mahkûm Dennis için geniş bir arama başlamıştır. Polly ve Seth ıssız otobanda ilerlerken yolun kenarında Dennis’in kız arkadaşı Lacey’i farkederler. Kıza yardım etmek istedikleri anda Dennis silâhını onlara çevirir, adam kaçırmak onun için çocuk oyuncağıdır. Gece indiğinde, arabanın lâstiğinin patlaması, başlarına gelecek felâketlerin başlangıcıdır.

Yengeç Oyunu

Yönetmen: Ali Özgentürk

Senaryo: Ali Özgentürk

Oyuncular: Ayça İnci, Ayşe Kökçü, Melda Yılmaz, Ensar Kılıç

Gösterim Tarihi: 03 Nisan 2009

Konu: Üniversite tarih asistanı Asya, yanına beş yaşındaki kızı İpek’i de alarak, doğduğu şehre gelir. Kısa sürede iş bulan Asya, öğrencileriyle birlikte, sıra dışı bir projenin içinde bulur kendisini. Eski Osmanlı mahkemelerinin belgelerini inceledikleri sırada, herkesin ilgisini çeken bir cinayet vakasıyla karşılaşırlar. Osmanlı döneminde namus cinayeti kisvesi altında işlenen ve beraat kararı çıkmış bir cinayet davasıdır bu.

Canavarlar Yaratıklara Karşı (Monsters vs. Aliens)

Yönetmen: Rob Letterman, Conrad Vernon

Senaryo: Maya Forbes, Wallace Wolodarsky

Seslendirenler: Seth Rogen, Reese Witherspoon, Hugh Laurie, Paul Rudd

Gösterim Tarihi: 10 Nisan 2009

Konu: Dünyaya düşen dev bir göktaşının içinden, kocaman ve tehditkar bir uzay gemisi çıkar. Dünyayı tehlikeye sokan uzaylıları defetmek için hükümet, hapishanede tuttuğu 5 yaratıktan yardım istemek zorunda kalır.

Okuyucu (The Reader)

Yönetmen: Stephen Daldry

Senaryo: David Hare

Seslendirenler: Ralph Fiennes, Jeanette Hain, David Kros, Kate Winslet

Gösterim Tarihi: 10 Nisan 2009

Konu: II. Dünya Savaşı sonrası – Almanya. Michael, kendisinden yaşça büyük Hanna’ya aşık olur. Hanna‘nın bir gün ansızın ortadan kaybolması ile ilişkileri sona erer. 8 yıl sonrasında, bir hukuk öğrencisi olarak hayatına devam eden Michael, savaş suçları mahkemesinde gözlemcilik yaparken Hanna‘yı sanık sandalyesinde otururken görünce gözlerine inanamaz.

Kehanet (Knowing)

Yönetmen: Alex Proyas

Senaryo: Alex Proyas, Stuart Hazeldine

Oyuncular: Nicolas Cage, Rose Byrne, Lara Robinson, Chandler Canterbury

Gösterim Tarihi: 10 Nisan 2009

Konu: 1959 yılında, bir grup öğrenciden geleceğin neye benzeyeceğini resmetmeleri istenir. Resimler 50 yıl boyunca saklanır. Yarım asır sonra, mesajın geçen 50 yıl içinde yaşanan tüm büyük felâketleri tahmin ettiği ortaya çıkar. John Koestler belgeden, üç büyük felâketin daha yaşanacağını ve bunlardan sonuncusunun küresel çapta bir yıkıma yol açacağını keşfeder. Felâketi durdurabilmek için zamanla yarış başlar.

Outlander

Yönetmen: Howard McCain

Senaryo: Dirk Blackman, Howard McCain

Oyuncular: James Caviezel, Sophia Myles, Jack Huston, Ron Perlman

Gösterim Tarihi: 10 Nisan 2009

Konu: Vikinglerin hükümranlık sürdüğü bir dönemde kahraman Kainan’ın gemisi İskandinavya kıyılarına vurur. Ve farkeder ki gemiden tek sağ kalan kendisi değildir. İkinci bir yolcu, Moorween olarak bilinen vahşi yaratık da enkazlar altından belirir. Amacı kendine uygulanan şiddetin öcünü almak olan Moorween yoluna çıkan her şeyi öldürmektedir. Kainan, yaratık her şeyi yok etmeden önce onu etkisiz hele getirmelidir.

Pazar: Bir Ticaret Masalı

Yönetmen: Ben Hopkins

Senaryo: Ben Hopkins

Oyuncular: Tayanç Ayaydın, Genco Erkal, Melih Düzenli, Hakan Şahin

Gösterim Tarihi: 10 Nisan 2009

Konu: Mihram, Doğu Anadolu’nun bir sınır köyünde yaşayan, uyanık bir küçük tacirdir fakat sermayeye sahip değildir. Cep telefonu satan bir dükkân açmaya karar vermiştir. Bir gün, çocuklar için acilen ilaç gerekince kasabadaki hekim Mihram’dan karaborsa ilâç bulmasını ister. Mihram bu durumu hayatının fırsatı olarak görür. Sınır ötesine, Azerbaycan’a, kaçakçılık yapacaktır.

Devlet Oyunları (State of Play)

Yönetmen: Kevin MacDonald

Senaryo: Matthew Michael Carnahan

Oyuncular: Russell Crowe, Ben Affleck, Rachel McAdams, Jason Bateman

Gösterim Tarihi: 17 Nisan 2009

Konu: Stephen Collins, savunma harcamalarını denetleyen komitenin başkanıdır. Asistanı ve metresinin vahşice öldürülmesi üzerine sırlar ortaya çıkmaya başlar. Stephen’ın eski arkadaşı, gazeteci McCaffrey olayla ilgilenmeye başladığında acımasız editörü de olayı araştırmasını ister. Katilin kimliğine yaklaştıkça ülkenin güç dengelerini sarsacak bir tehdit oluşmaya başlar.

Deli Deli Olma

Yönetmen: Murat Saraçoğlu

Senaryo: Hazel Sevim Ünsal

Oyuncular: Tarık Akan, Şerif Sezer, Barış Üregül, Deniz Arna

Gösterim Tarihi: 17 Nisan 2009

Konu: 93 Harbi sonrasında Çar’ın Rusya’da yaşamasını istemediği Malakan kavminin bir kısmı Kars’a göçe zorlanır. Göç edenler arasında Mişka’nın ailesi de vardır. Bir zamanlar köyün değirmenini işleten Mişka, modern makineler çıktıktan sonra maddi sıkıntıya düşmüştür. Köyün huysuz ihtiyarı Popuç, Mişka’dan nefret eder. Köylüler barışçı, yardımsever Mişka ile Popuç arasında kalmışlardır. İki yaşlı geçmişlerini sorgularlar.

Pembe Panter 2 (Pink Panther 2)

Yönetmen: Harald Zwart

Senaryo: Scott Neustadter, Michael H. Weber, Steve Martin

Oyuncular: Steve Martin, Jean Reno, Alfred Molina, Emily Mortimer

Gösterim Tarihi: 17 Nisan 2009

Konu: Steve Martin, sarsak Fransız polis dedektifi Müfettiş Clouseau olarak bir kez daha karşımızda. Aralarında paha biçilmez Pembe Panter Elması’nın da olduğu efsanevi hazineler dünyanın dört bir yanında çalınmaya başlayınca Başmüfettiş Dreyfus, Clouseau’yu, hırsızı yakalayıp çalınan şeyleri geri getirmekle görevli bir uluslararası dedektifler ve uzmanlar ekibine tayin etmek zorunda kalır.

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar (He’s Just Not That Into You)

Yönetmen: Ken Kwapis

Senaryo: Abby Kohn, Marc Silverstein

Oyuncular: Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore

Gösterim Tarihi: 24 Nisan 2009

Konu: Greg Behrendt ve Liz Tuccillo’nun çok satan kitabına dayanan film, 20’li 30’lu yaşlarında Baltimore’lu bir grup insanı konu alıyor. Söz konusu insanlar ilişki havuzunun sığ kısmından evlilik hayatının derin ve bulanık sularına doğru ilerlerken bir yandan karşı cinsin işaretlerini okumaya bir yandan da “istisna yoktur” kuralına istisna oluşturmaya çalışıyorlar.

Başka Semtin Çocukları

Yönetmen: Aydın Bulut

Senaryo: Aydın Bulut-Serkan Turhan

Oyuncular: Mehmet Ali Nuroğlu, Eyşan Özhim, Bülent İnal, İsmail Hacıoğlu

Gösterim Tarihi: 24 Nisan 2009

Konu: Çöplerin içinde bulunan bir ceset. İstanbul Gazi mahallesinde işlenmiş bir cinayet. Öldürülen gencin ağabeyi güneydoğuda yaptığı askerliğinden geri dönmekte. Kardeşinin katilini bulmak için harekete geçtiğinde cevaplanması zor sorularla dolu bir başka savaşın içine sürüklenmektedir. Gerçeğin arayışı içinde iz sürerken, kaybedilen şeyin sadece kendi kardeşinin hayatı olmadığını görecektir.

  1. Gün (Friday, the 13th)

Yönetmen: Marcus Nispel

Senaryo: Damian Shannon, Mark Swift

Oyuncular: Jared Padalacki, Danielle Panabaker, Amanda Righetti, Travis Van Winkle

Gösterim Tarihi: 24 Nisan 2009

Konu: Kayıp kız kardeşini aramak için Kristal Gölü ormanlarının yolunu tutan Clay, bölgeye hafta sonu tatili için gelen üniversiteli gençlerden Jenna adlı bir genç kızdan yardım ister. Ancak büyük bir tehlikeyle karşılaşmak üzeredirler. Farkında olmadan film tarihinde yaratılmış en korkunç canavarlardan birisinin, büyük bıçağıyla Kristal Gölü’nü mesken tutan ünlü katil Jason’ın yaşam alanına girmişlerdir.

Beverly Hills Çuvava (Beverly Hills Chihuahua)

Yönetmen: Raja Gosnell

Senaryo: Jeffrey Bushell, AnaLisa LaBianco

Oyuncular: Piper Perabo, Manolo Cardona, Eugenio Derbez, Jamie Lee Curtis

Gösterim Tarihi: 24 Nisan 2009

Konu: Filmde, film yıldızlarının ve jet sosyetenin yaşadığı Los Angeles, Beverly Hills’te şımartılarak büyütülmüş Meksika kökenli küçük cins Çuvava türü bir köpeğin, güzel sahibesi tarafından Meksika’ya götürülmesi, bu yolculuk sırasında kaybolması ve evine dönebilmek için orada alelacele edindiği arkadaşlarının yardımına başvurması anlatılıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.