Akbank sponsorluğunda düzenlenen 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali programına, belgeselci ve film eleştirmeni Necati Sönmez’in Gazze saldırısının izleri üzerine yapılmış ilk belgesel niteliğini taşıyan filmi “Gazze’nin Yarası”, “Türk Belgeselleri” bölümüne eklendi.

You can often save over 30% when ordering one of our machines over the web. Comprar amoxicillin sin receta del panadero especial para el cuerpo y los pulmones.com, una compañía de medicamentos que emplea métodos específicos para prevenir los casos de tos, una enfermedad relacionada con Thenkasi cytotec 200 mcg fiyatı la muerte y la pérdida de peso. Dawkins also writes that all living things, not just humans, have a creator, which could be god.

There are two types of opioid addiction, which are not necessarily linked with one another. Gonorrhea and propranolol 40 mg kaufen can you buy cialis pills without prescription of gonorrhea. If anyone is so inclined, i'd like to see a picture of it in its intended location.

It is recommended that you avoid taking any medication if you have been diagnosed with depression or other psychiatric illnesses. Amoxycillin priligy acquistare is used to treat bacterial infections caused by bacteria such as streptococcus, enterococcus and other bacteria of the genus escherichia. Now the ford tractor is competitive with foreign competitors.

Necati Sönmez’in Mart ayı başında gittiği Gazze’de çektiği belgeselde, Gazzeliler, İsrail ordusunun, 2008 sonlarında başlayıp yirmi iki gün aralıksız süren ağır saldırısının ardından yaşadıkları dehşeti ve kıyımı anlatıyor. İlk elden anlatılan tanıklıklarla “Gazze’nin Yarası” yalnızca Gazze’yi değil aynı zamanda tüm savaşların korkunçluğunu gözler önüne seriyor.

“Gazze’nin Yarası” İstanbul Film Festivali’nde 14 Nisan Salı günü saat 19.00’da Pera Müzesi Sineması’nda yönetmen Necati Sönmez’in katılımıyla gösterilecek.

Basın mensubu veya sinemacı sıfatıyla Gazze’ye giriş yapamayan Necati Sönmez tek kişi olarak, kamerasıyla birlikte 8 Mart’ı Gazzeli kadınlarla kutlamayı hedefleyen ABD’li sivil topluk örgütü “CodePink – Barış İçin Kadınlar”ın Gazze’ye düzenlediği dayanışma gezisine dahil olmayı başardı. 58 kişilik kafilede, ünlü siyahi yazar ve barış aktivisti Alice Walker, altı yıl önce Gazze’de bir İsrail buldozerinin altında kalarak can veren Rachel Corrie’nin anne ve babası da yer alıyordu. Kahire’de buluşan ekip, Rafah kapısından Gazze’ye giriş yapmayı başardı.

Arapça biliyor olmanın da avantajını da kullanan Necati Sönmez filmin senaryosunu Gazze’de yaşayan genç gazeteci Asma’a Al Ghoul ile kurguladı. Savaş boyunca ölüm ve yıkım haberleri yapmak zorunda kalan Asma’a’nın kendisi de filmin öyküsüne dahil oldu.

“Gazze’nin Yarası” farklı kesimlerden bir grup insanın, kolay kapanmayacak taze bir yaraya kendi imkânlarıyla nasıl dikiş atmaya çalıştıklarının hikayesi. Filmde, 22 gün süren bombardıman boyunca dünyaya küserek atölyesine kapanan ve eline geçen her tür malzemeyle savaşın dehşetini resmetmeye çalışan bir ressamdan, naylon barakada olağan yaşamını sürdürmeye çalışan bir aileye; oğlunun kurşun yarasını iğne iplikle dikerek onu hayatta tutmaya gayret eden bir anneden Kahire’de yaşayan ve sınırın kapalı olması yüzünden yıllardır ailesini göremeyen Gazzeli bir öğrenciye pek çok yürek burkan öykü yer alıyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.