Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölüm Başkanı Doç.Dr. Aytekin Can, festivalle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kültür Bakanlığı’nın ana sponsorluğunda gerçekleşen 9.Kısaca Öğrenci Filmleri Festivali’ne 250’ye yakın film katıldı. Festivalde açılış filmi Anadolu Üniversite’si yapımı bir animasyon: “Karagöz Akademisi”… Bu sene festival tarihinde ilk defa gerçekleştireceğimiz bir olay var. Türk sinemasının usta oyuncusu Sn. Hülya Koçyiğit’e sinemaya katkılarından dolayı Yaşam Boyu Onur Ödülü takdim ediliyor. Ayrıca sinema arşivcisi Sn. Vadullah Taş’ın koleksiyonundan Hülya Koçyiğit Film Afişleri sergisi düzenlenecek. Açılışını Hülya Koçyiğit gerçekleştirecek. Yine Hülya Koçyiğit’in katılacağı ve moderatörlüğünü sinema yazarı Fırat Sayıcı’nın yapacağı bir söyleşi gerçekleştirilecek. Festivalimizde belgeselden kurmacaya, deneyselden animasyona film gösterimleri olacak. Birbirinden değerli akademisyen, sanatçı ve yazarlardan oluşan bir jüri bu filmlerden layık gördüğüne ödüller verecek. Bu yıl, Kanada, Almanya, Kırgızistan, İngiltere ve Polonya’da okuyan öğrencilerin filmleri de yarışacak. Gelecek yıl 10.su düzenlenecek festivalin uluslararası platforma taşınması amaçlanıyor.”

KURMACA DALI JURİ ÜYELERİ

Binnur Feyizli (Yönetmen-TRT Sinema Programları Editörü) , Özlet Taluer (Kartal Film Festivali Yöneticisi), Kadir Beycioğlu (Altınkoza Film Festivali Koordinatörü ve İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali Yönetmeni), Yrd. Doç. Dr. Kaya Özakgün ( Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölüm Başkanı), Fırat Sayıcı(Sinema Yazarı), Yrd. Doç. Dr. Meral Serarslan (Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Anabilim Dalı Başkanı), Aykut Oray (Oyuncu) ve Tardu Flordun ( Oyuncu )

BELGESEL DALI JÜRİ ÜYELERİ

Prof. Dr. Sezer Akarcalı (Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Rd-Tv ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi), Taha Feyizli (TRT Belgesel Yönetmeni), Mustafa Karakaya ( TRT Belgesel Yönetmeni), Yrd. Doç. Dr. Faruk Uğurlu ( Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi-Belgesel Fotoğraf Sanatçısı), Adil Yalçın (Belgesel Yönetmeni-Uluslar arası Altın Salkım Belgesel Film Festivali Koordinatörü), Yrd. Doç. Dr. Sühendan Kumcu İlal (Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi. Uluslararası Altınsafran Belgesel Film Festivali Koordinatörü ), Yrd. Doç. Dr. Erkan Oyal (Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi), Doç. Dr. Aytekin Can ( Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Rd-Tv ve Sinema Bölüm Başkanı)

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.