Banu Bozdemir

Çığlık Çığlığa Bir Sevda

Çekimleri Alanya’da devam eden tam Yeşilçam tarzı bir film çekiliyor. Ülkü Erakalın’ın çektiği filmin adı Çığlık Çığlığa Bir Sevda. Filmde Ediz Hun, Selma Güleri, Tomris Oğuzalp, Irmak Ünal, Özgür Özberk ve Cenk Sözeri gibi usta ve yeni oyuncuları bir arada.
Yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığı ve senaryosu da kendisine ait olan filmde, ismi hiç geçmese de Zeki Müren’i anlattığını söyleyen Erakalın, “Sanat güneşimiz Müren’in son 10 gününü anlatan filmim 2009 yılı içerisinde festivallerde boy gösterecek” demiş.

Cin Geçidi
Bizdeki korku sineması da hız kesmeden devam ediyor. Özgür Selvi’nin yönettiği Cin Geçidi vizyon sırasını bekliyor. Tuğçe Kazaz ve Tolga Karel başrolde. Konu ise şöyle: Ormanlık bir alanda, farklı nedenlerle ölmüş birçok gencin cesedi bulunur. İleri derecede uykusuzluk problemi çeken genç bir komiser, bu cinayetleri çözmekle görevlendirilir. Komiserin bulduğu kanıtlar, diğer görevlilerin bulduğu kanıtlarla çelişir. Komiser, köyde yaşlı bir kadından öğrendiği mistik bir hikayeyle cinayetlerin arkasındaki giz perdesini çözer. Karşılaştığı gerçekse, cinayetlerden çok daha korkunçtur.

 

 

Buruşuk Ömer’e çınar desteği!

Yaşlı bir kaplumbağanın gözünden anlatılan ‘Buruşuk Ömer Destanı’ filmindeki çınarın asırlık olması gerekince, yeni çınar eskisiyle değiştirildi. Hikayesi bir konakta geçen ve beş neslin anlatıldığı filmde; konağa eşlik eden çınar ağacının da senaryo gereği 150 yıl içinde yaşlı bir çınara dönüşecek böylece. Atay Sözer’in senaryosunu yazdığı ve yönettiği film için Kültür Bakanlığı’ndan 225 bin TL ödenek alındı. Filmde Açelya Elmas, Engin Altan Düzyatan, Beste Bereket, Dolunay Soysert ve Güven Kıraç rol alıyor. Filmde ‘Buruşuk Ömer’ isimli bu kaplumbağanın renkli anıları anlatılıyor.

 

 

 

Vizyona Ramak Kala!

 

Başka Semtin Çocukları
Çöplerin içinde bulunan bir ceset. İstanbul Gazi mahallesinde işlenmiş bir cinayet. Öldürülen gencin ağabeyi güneydoğuda yaptığı askerliğinden geri dönmekte. Kardeşinin katilini bulmak için harekete geçtiğinde cevaplanması zor sorularla dolu bir başka savaşın içine sürüklenmektedir. Gerçeğin arayışı içinde iz sürerken, kaybedilen şeyin sadece kendi kardeşinin hayatı olmadığını görecektir. Başka Semtin Çocukları 24 Nisan’da vizyonda.
Kısa kısa

 

Bamyalık olma durumu!

Ortalığa bir altın bamya ödülü salındı, mertlik bozuldu… Bu ayın ortasında verilecek olan ödüllerin adaylıklarının üçünde Issız Adam göze çarparken, Üç Maymun’un da aday olması bir hayli ironik tabi… Ön jürinin beğenisizliği bir hayli yansımış sonuçlara… Aşk Tutulması da en az Issız Adam kadar iddialı… Bakalım ilk kez yapılan bamya ödülleri kimleri mutlu edecek!!!

 

2000’lerin Şabanı!

Şahan Gökbakar ‘2000’lerin Şaban’ıyım’ dedi, ortalık karıştı. Acaba filmi izlenme rekoru kırarken, Gökbakar neden böyle bir desteğe ihtiyaç duydu. Kemal Sunal’ın yarattığı fenomen karakter Şaban ile Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı Recep İvedik arasında tabii benzerlikler mevcut. İki karakter de alt sınıfı temsil ediyor, izleyici karşısına kaba güldürü olarak tarif edebileceğimiz bir mizahla çıkıyor, izleyici üzerinde önemli etkileri oluyor. Ama yine de bu yakıştırma için kendine bir hayli kıyak davranmış Gökbakar…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.