HELLBOY 2: ALTIN ORDU (HELLBOY II: THE GOLDEN ARMY, 2008)

Yönetmen: Guillermo del Toro

Oyuncular: Selma Blair, Ron Perlman, Doug Jones, James Dodd

Hellboy’u yetiştiren babası Profesör Trevor, yıllar önce insanlarla mistik yaratıklar arasında yaşanan eski bir savaşın anlatıldığı bir masaldan bahsetmiştir. Bu masala göre, bir cin yalnızca Elves Kralı ve onun soyundan gelenlerin kontrol edebileceği bir ordu yaratır.
Altın Ordu’nun yaptığı katliamın bir daha olmaması için, Kral Balor bir karar alır. İnsanlar şehirlerinde yaratıklar da ormanlarında yaşayacaklardır. Bunu kabul etmeyen oğlu Nuada, krallığı terk edecektir. Fakat günümüzde ortaya çıktığında, Altın Ordu’yu tekrardan oluşturup insanlığı yok etmek için uğraşacaktır. Onu durdurmaksa Hellboy ve ekibinin görevidir.
Guillermo del Toro’nun Pan’ın Labirenti’nden sonra tekrardan kamera arkasına geçtiği Hellboy’un devam filmi, aksiyon olarak ilkinden çok daha fazlasını sunuyor.

Ekstra: Fragmanlar, Setten Görüntüler, Yönetmenin Sesli Yorumu, Yönetmenin Not Defteri, Çekim Hatalrı.

(KANAL D HOME VİDEO)

ÖLÜ KIZ (THE DEAD GİRL, 2006)

Yönetmen: HYPERLINK “http://beyazperde.mynet.com/kisi/21836” Karen Moncrieff

Oyuncular: Marcia Gay Harden, Rose Byrne, Toni Collette, Britany Murphy

Hademe olarak yaşayan ve yalnız bir hayat süren Arden’in (Toni Collette) hayatı cinayetekurban gitmiş bir genç kızın cesedini bulmasıyla bir anda altüst olur. Bu keşif kız kardeşi o henüz küçük bir çocukken kaybolan Leah’a (Rose Byrne) belki de yaşadığı travmaya son verme imkanı sağlayacaktır. Ev kadını olan Ruth (Mary Beth Hurt) ise ceset ve kocası Carl (Nick Searcy) arasında rahatsız edici bir bağlantı kuracaktır.

Ekstra: Röportajlar, Filmin Fragmanı.

(TİGLON)

ÜVEY KARDEŞLER (STEP BROTHERS, 2008)

Yönetmen: Adam McKay

Oyuncular: Will Ferrell, John C. Reilly, Mary Steenburgen, Richard Jenkins

Ferrell filmde Brennan Huff adında, 39 yaşında münferit olarak işsiz olan ve annesiyle birlikte yaşayan bir adamı canlandırıyor. Reilly ise Dale Doback adında ölümcül derece işsiz 40 yaşında olan ve babası ile birlikte yaşayan bir adam rolünde. Ancak ikilinin anne ve babası evlenip birlikte yaşamaya başlayınca Brennan ve Dale üvey kardeş olarak yüzyüze geliyorlar. Ancak ikisi de kendisine hayran olan kardeşlerin agresif tutumu bir yığın komik olaya neden oluyor.

Ekstra: Dale ve Brennan Odaklı Bölümler, Karakterlerin Sunumunu Gösteren ‘Prestige Worlwide Presentation’, Video Klip Çlışmaları, İlk Karşılaştıkları Anı Gösteren ‘Dale Brennan’a Karşı’ ve ‘ Line-O-Rama’, 9 Uzatılmış Sahne, Çekim Hataları.

(TIGLON / SONY PİCTURES HOME ENTERTAİNMENT / BEST PRİCE)

K TUTULMASI (2008)

Yönetmen: Murat Şeker

Oyuncular: Tolgahan Sayışman, Fahriye Evcen, Tim Seyfi, Ali Erkazan

Fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olan Uğur,  bir ilaç mümessilidir. Gündelik hayatında gayet sakin bir kişiliği varken, söz konusu futbol olduğunda bambaşka bir adam olmaktadır. Kazanma arzusu ve totemler onu diğer fanatiklerden ayıran en büyük özelliğidir. Annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan Uğur, annesinin evlenme baskısından sıkılmıştır. Pınar ise bir sigorta şirketinde çalışmaktadır. Söz konusu evlilik olduğunda, Pınar da aynı baskıyı annesinden görmektedir. Pınar ile Uğur bir trafik kazası sonucu tesadüfen tanışırlar. Bu tanışma hem Uğur’un ve hem de Pınar’ın hayatında köklü değişikliklere neden olacaktır.

Ekstra: Kamera Arkası, Çıkartılmış Sahneler, TV’de Aşk Tutulması, Fotoğraf Galerisi, Fragman.

(KANAL D HOME VİDEO)

YANLIŞ ZAMAN YOLCULARI (2007)

Yönetmen: Aren Perdeci

Oyuncular: Murat Onur, Canan Cemali, Sinem Tuncer, İlker Uysaler

Genç bir yazar olan Mahir (30) yeni kitabı üzerinde çalışmaktadır. Fakat hayatında meydanagelen önemli bir olay onu yazmaktan uzaklaştırır. Hayatı tam bir kabusa dönüşür. Çocukluğunun tüm anıları gözünde canlanır; Onu tek başına büyütmüş zarif ama güçlü annesi, sıcak komşuluk ilişkileri, karşı dairede yaşayan evin bakıcısı neşeli matmazel Sona, yazar Sermet Bey ve onun genç ve güzel kızı Aslı.

Mahir daha çocukken kendinden on yaş büyük olan Aslı’ya aşık olmuş, onun tüm gizli oyunlarının içine girmiş ve ona büyük bir tutkuyla bağlanmıştır. Geçmişin o renkli ve neşeli günleri şimdiki hayatının karanlığında Mahir’e bir sığınak olmuş, ilk aşkı Aslı onun için bir saplantıya dönüşmüştür.

Ekstra: Kamera Arkası, Fotoğraf Galerisi, Video Klip, Fragman.

(KANAL D HOME VİDEO)

ŞÜPHE (SUSPİON, 1941)

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Oyuncular: Cary Grant, Joan Fontaine, Cedric Hardwicke, Nigel Bruce

Varlıklı bir ailenin tek varisi olan Lina, Johnny’ye aşık olunca ailesinin itirazıyla karşılaşır. Sorumsuz bir yaşam süren Johnny, gerçekten de genç kadınla sadece parası için ilgilenmektedir. Her şeye rağmen sevdiği adamla evlenen Lina, kısa bir süre sonra onun aslında bir yalancı ve hırsız olduğunu anlar. Üstelik kocasının katil olduğundan da şüphelenmektedir. Yakın bir arkadaşlarının beklenmedik ölümüyle bu şüphe daha da artar. Çiftin arasındaki gerilim öyle bir noktaya varır ki Lina kocasının para için kendisini zehirlemeye çalıştığına inanır.

Ekstra:  Fotoğraf Galerisi, Alfred Hitchcock Filmografisi, Patricia Hitchcock Röportajı, Filmin Sonu.

(SAGA)

R KÖPEK OLARAK HAYATIM (MY LİFE AS A DOG, 1985)

Yönetmen: Lasse Hallström

Oyuncular: Anton Glanzelius, Tomas von Brömssen, Anki Lidé, Melinda Kinnaman

Ingemar, ağabeyi,  hasta annesi ve köpeği Sickan’la yaşayan bir çocuktur. Devamlı onunla uğraşan ve ona kötü şakalar yapan ağabeyiyle pek anlaşamayan Ingemar, yaz tatilinde annesinin dinlenmesi için küçük bir kasabada yaşayan dayısının yanına gönderilir. Dayısının yaşadığı kasabada, bir cam atölyesinin işçileri, çılgın bir heykeltıraş, durmadan çatısını tamir eden bir kasabalı, zamanını futbol oynayıp boks yaparak geçiren kasabanın çocukları, bir erkek kadar iyi futbol oynayan ve Ingemar’a özel bir ilgi duyan Saga isimli bir kızla yepyeni bir hayatı tanımaya başlar. Ingemar, bütün yaşadıklarını annesine anlatmak üzere aklında tutmaktadır. Fakat yaz bitip, annesinin yanına döndüğünde, hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eder.

Ekstra: Yönetmenin Filmografisi, Fotoğraf Galerisi

(SAGA)

RLİ KUTU (THE LAST MİMZY, 2007)

Yönetmen: Robert Shaye

Oyuncular: Chris O’Neil, Rhiannon Leigh Wryn, Joely Richardso, Timothy Hutton

Noah ve küçük kızkardeşi Emma, Pasifik Okyanusu kenarındaki evlerinin yakınında, su üzerinde yüzen gizemli bir kutu bulurlar. Meraklı iki kardeş kutuyu açıp içerisindekileri alırlar. Bunların arasında, bir kahin gibi sürekli mırıldanan ama bu mırıldanmalarını sadece Emma’nın anladığı Mimzy adında bir tavşan; etrafına yeşil ışık saçan ve bu sayede Noah’ın cisimleri hareket ettirmesini sağlayan gizemli bir nesne; uçabilen garip taşlar ve sadece çocuklara, hayvanlar aleminin seslerini duyma şansı veren bir deniz kabuğu vardır. Kutuyu buldukları andan itibaren hayatları değişen Noah ve Emma, bir anda olağanüstü zeka belirtileri de göstermye başlarlar.

Bu durum karşısında şüphe ile karışık bir şaşkınlık yaşayan anne ve babaları çocuklarında baş gösteren bu insanüstü yeteneklere bir anlam vermeye çalışırken, Noah kendi yaptığı bir jenaratör yüüznden yanlışlıkla bütün şehirde elektrik kesinsitine yol açar. Kesintiyi araştırmaya başlayan FBI, buldukları kanıtlar sayesinde Noah ve Emma’ya adım adım yaklaşırken, iki kardeş Noah’ın fen bilgisi öğretmeninin de yardımıyla Mimzy’nin onlara anlatmaya çalıştığı şeyin sırrını çözmeye çalışırlar.

Ekstra: Kamera Arkası, Silinmiş Sahneler, Müzik Klibi, Fragmanlar

(SONY BMG HOME VİDEO)

IL POSTINO (POSTACI)

Oyuncular : Massimo Troisi , Philippe Noiret

Yönetmen : Michael Radford

5 Dalda Oscar Ödülü Adayı. Biraz kelime oyunuyla, mümkün görünmeyen bir aşk bile gerçeğe dönüşebilir. Mario, kasabadaki en güzel kadına aşık çekingen bir postacıdır ve duygularını ona bir türlü açamaz. Fakat bir gün, dünyanın en ünlü şairlerinden biri olan Pablo Neruda kasabaya taşınır ve Mario ile mesafeli bir arkadaşlık kurar. Postacı Mario ünlü şairden çok etkilenir, Neruda’nın da yardımıyla kelimeleri doğru kullanarak sevdiği kadını kalbini kazanmayı başarır.

Bu unutulmaz eğlenceli komedi, tutkunun bir kanıtıdır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.