Banu Bozdemir

The drug reduces the strain on the heart muscles, increasing the amount of blood that can be pumped out of a patient's heart. The study, published in november 2013 in the american journal of cardiology, found that low-dose hormone therapy, which includes estrogen replacement, can increase the Telford risk of a number of illnesses, including high blood pressure, stroke, and high blood cholesterol. This is a generic drug for men who have problems of erectile dysfunction (impotence).

It may not seem like a big deal to most of us who don’t live under the shadow of a drug cartel, but it could potentially cost you your life. Steroids are a type of oral medication that are typically purchased Drachten ketoconazole shampoo prescription strength as over-the-counter products in over the counter medications. This therapy has been practised in turkey for centuries and has been in use since at least the 1st century ad.

You may not see the benefits that you are expecting in the beginning. Azithromycin 250 http://ssresidential.com/ for chronic cough and bronchitis. As it was mentioned in a previous review, we could only see that the drug was the best medicine for the treatment of the schizophrenia.

Lodos

Kısa filmlerinden tanıdığımız Didem Erayda ilk uzun metrajlı filmi Lodos’un çekimlerini tamamladı.Filmin vizyonu Nisan olarak gözüküyor. Film kent insanının ilişkilerini irdeliyor. Konusu tek bir günde geçen filmde, tek bir günde neler olacağı üzerine kafa patlatılıyor. Bir cinayet, kaçış, ortadan kaybolma, yollar, tesadüfi karşılaşmalar, çılgınlık, hatalar, hayaller… Hepsinden de önemlisi derin endişe…Bakalım Lodos, hangi taraftan kıyıya vuracak?
Ruh Mutfağı
Fatih Akın’ın yeni filmi Soul Kitchen’ı bitirdi. Bir yandan Karadeniz’de çektiği belgeseli tamamlamaya çalışan Fatih Akın aynı zamanda New York, I Love You projesinin de yönetmenleri arasında. Moritz Bleibtreu’nün de yer aldığı aynı zamanda Birol Ünel de rol alıyor. Her ne kadar projenin hafif bir romantik komedi olduğu söylense de, Akın’ın türe farklı bir derinlik kazandırdığı biliniyor.
Uzak İhtimal
Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği ve Nazım Sarıbacak, Görkem Yeltan ile Ersan Uysal’ın oynadığı Uzak İhtimal, önümüzdeki aylarda Özen Film tarafından vizyona sunuluyor.
İstanbul Galata’da bir müezzin, bir rahibe adayı kız ve bir yaşlı İstanbullu sahafın hayatlarının kesişmesiyle ortaya çıkan olayları anlatan Uzak İhtimal filmi, söylenmemiş bir aşk hikâyesi etrafında dönüyor. Film ayrıca Rotterdam’ın yarışmalı bölümünde yer alan ilk Türk filmi…

El Yazısı

Senarist Ali Vatansever’in ”El Yazısı” adlı filmi, 45’incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘Senaryo Geliştirme Ödülü’ almıştı. Yönetmenliğini Ali Vatansever’in yapacağı ve çekimleri yaz aylarında Bolu’nun Göynük ilçesinde başlayacak olan ”El Yazısı” adlı filmde, oyuncu Saadet Işıl Aksoy yer alacak. Aksoy, kasabadaki nişanlısı ile aklının kaldığı büyük şehir arasında bocalayan ve kasaba halkının evlilik baskılarından bunalan eczacı Zeynep’i canlandıracak

Hadi Gari Cumhur

Harun Özakıncı’nın yönettiği ve Ersin Aycan ile Harun Özakıncı’nın oynadığı Hadi Gari Cumhur yakında vizyonda olacak. Bodrum yöresinde zeytin ve portakal bahçelerini oğullarına, bataklık olduğu için deniz kenarlarını kızlarına bırakan insanların hayatlarını anlatıyor. Turizm patlıyor ve köşeyi dönenler damatlar oluyor.

Sine-Sen 31 yaşında
Sine – Sen (Türkiye Sinema Emekçileri Sendikası), halkın onuruna yaraşır filmler yapabilmek, sansürün, her türlü baskının kaldırılması, Sinema emekçilerinin 60 yıldır sömürülmesine son vermek ve sosyal-ekonomik haklarına kavuşturulmalarını sağlamak için
5 Ocak 1978 tarihinde kuruldu. 80 darbesinden sonra işlevsiz kalan Sine – Sen tekrar toparlanmaya, üyelerini sendikalı olmaya çağırıyor… Umarım başarılı olur…

Vizyona Ramak kala
Nokta
Film, işlediği bir suç yüzünden çektiği azaptan kurtulmaya çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor. Ahmet, yakın bir arkadaşının ön ayak olması ile tarihi değeri yüksek bir Kuran’ın çalınmasına istemeden bulaşır. Ancak kalkıştığı iş onu hiç istemediği bir noktaya sürükler. Geleneksel Osmanlı hat sanatının da organik bir biçimde dahil olduğu film, tek ve kesintisiz bir plândan oluşuyor. Derviş Zaim’in yönettiği Nokta, 20 Mart’ta vizyonda…

 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Sinema yazarlığına Klaket sinema dergisinde başladı. Dört yıl Milliyet Sanat dergisi ve Milliyet gazetesinde sinema yazarı, kültür sanat muhabiri ve şef yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl Skytürk Televizyonunda sinema, sanat ve ‘Sevgilim İstanbul’ programlarında yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak görev aldı. Antrakt Sinema Gazetesi’nde iki sene editör olarak çalıştı. Tarihi Rejans Rus Lokantasına hazırlanan ‘Rejans Tarihi’ ve ‘Rejans Yemekleri’ kitabının editörlüğünü yaptı. Rejans Rus lokantası başta olmak üzere birçok şirketin basın danışmanlığı görevini üstlendi. Film + sinema dergisine Türk sineması röportajları yaptı. Küçük Sinemacılar, Benim Trafik Kitabım, 'Çevremi Seviyorum' adı altında on iki tane ‘çevreci’, dört tane fantastik çevre temalı yirminin üzerinde çocuk kitabı bulunuyor. Sosyal medyada yolunu kaybeden bir genç kızın maceralarını anlattığı ‘Leylalı Haller’ yazarın ilk romanı. Kaşif Karınca ise beyaz yakalılara çocuk kafasıyla yazdığı ufak bir yaşam manifestosu özelliği taşıyor. TRT’ye çektiği ‘Bakış’ adlı bir kısa filmi bulunuyor. Halen aylık sinema dergisi cinedergi.com'un editörü, beyazperde.com ve öteki sinema yazarı. Kişisel yazılarını paylaştığı banubozdemir.com sitesi de bulunan yazar filmlerde ve festivallerde jüri üyesi olarak görev alıyor, filmlere basın danışmanlığı yapıyor, sinema ve kısa film atölyelerinde ders veriyor. Çocuklarla sinema ve çevre atölyeleri düzenliyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.