KARA ŞÖVALYE (THE DARK KNIGHT, 2008)

 Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Gary Oldman, Michael Caine, Morgan Freeman

Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sokakları suç örgütlerinden yavaş yavaş temizlenmeye başlamıştır. Bu başarılı ortaklığın meyve vermeye başladığı sıralarda ortaya çıkan yeni suç dehası Joker’in dehşet saçmaya başlamasıyla Gotham, karmaşanın hakim olduğu eski günlerine dönme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tekrardan şehri Joker’in yarattığı suç ve dehşet ortamından arındırmak zorunda kalan Batman, varlığının suçluların azalmasına yardımcı mı olduğu, yoksa var olduğu için mi yeni suçluların ortaya çıktığı konusunda kendisini sorgulamaya başlayacaktır.

Özel Seçenekler: Gotham Ortaya Çıkıyor: Bir Sahnenin Yaratımı – Yönetmen Christopher Nolan ve Yaratıcı Ekip Dublör kullanımı, IMAX Çekimi, Yeni Yarasa Kostümü, Hong Kong, Zırhlı Araba Kovalamacası, Lamborgini Çarpışması, Prewitt Binası ve Son Montaj, Galeriler: Joker Katları, Konsept Sanatı, Poster Sanatı, Yapım Fotoğrafları, Fragmanlar & TV Reklamları                                                                                                                    (TİGLON)

 

 

BİR NEFESTE HAYAT (THE LIFE BEFORE HER EYES, 2007)

 

 

Yönetmen: Vadim Perelman

 

Oyuncular: Uma Thurman, Evan Rachel Wood, Eva Amurri, Gabrielle Brennan

 

 

Geçmişteki çatışmaların anısı yetişkin Diana’ya hala acı çektirmektedir – özellikle kanlı baskının 15’inci yıldönümü yaklaşırken. O gün patlak veren tarif edilemez olayların gölgesinin peşini bırakmadığı Diana, yeni yaşamının da parçalanmaya başlamış olduğunu fark eder. Kocası artık onu git gide daha sık yalnız bırakmakta, kızı öğretmenlerinden kaçmakta ve Diana’nın gerçeklik algısı parçalanmaya başlamaktadır. Paralel bir akışta ise genç Diana, Maureen’in dostluğunun verdiği kurtarıcı gücü keşfetmeye başlamıştır. Dehşet dolu olay, ufukta belirmiş ve yaklaşmakta olsa bile.

 

 

Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Silinmiş Sahneler, Alternatif Son, Çiçekler Resim Sergisi, Fragmanlar

 

(SONY&BMG HOME ENTERTAINTMENT)

 

 

SON UMUT (CHILDREN OF MEN, 2006)

 

 

Yönetmen: Alfonso Cuarón

 

Oyuncular: Clive Owen, Julianne Moore, Charlie Hunnam, Peter Mullan, Chiwetel Ejiofor

 

 

Takvimlerin 2027 yılını gösterdiği dünya üzerinde, nedeni çok anlaşılamayan olaylar yaşanmaktadır. Son dünyaya gelen bebeğin üzerinden 19 yıl geçmiştir ve insanlık artık üreyememek gibi bir çıkmazla karşı karşıyadır. Ülkelerin politik düzenlerini de etkileyen bir şekilde değişimler yaşanmasına neden olan bu durum, kendini olayların akışına bırakarak çöküşe giden insanların yanında, bu durumun nedenlerini bulmaya çalışan mücadeleci insanları da yaratır.

 

Özel Seçenekler: Çıkartılmış Sahneler, Umut Olasılığı, Saldırı Altında Theo ve Julian, Fragman, Diğer Fragmanlar

 

(KANAL D HOME VİDEO)

 

 

 

VEDA VAKTİ (LE TEMPS QUI RESTE, 2005)

 

 

Yönetmen: François Ozon

 

Oyuncular: Melvil Poupaud, Jeanne Moreau, Valeria Bruni Tedeschi, Daniel Duval

 

 

31 yaşındaki eşcinsel moda fotoğrafçısı Romain, ölümcül bir hastalığa sahip olduğunu öğrenir ve son birkaç ayında kendisini toplumdan soyutlamayı seçer. Ozon’un; “modernite ve insan”, “insan ve insan” arasındaki boşlukları aktarmayı hedeflediği üçlemesinin ikinci filmi olan Veda Vakti; insanlara sahip oldukları şeylerin kıymetini hatırlatan duygusal bir drama.

 

 

Özel Seçenekler: Fragman, Diğer Fragmanlar.

 

(KANAL D HOME VİDEO)

 

 

 

BİR ÖMÜR YETMEZ (SATURNO CONTRO, 2007)

 

 

Yönetmen: Ferzan Özpetek

 

Oyuncular: Margherita Buy, Stefano Accorsi, Pierfrancesco Favino, Luca Argentero

 

 

Film kırklı yaşlarına gelmiş bir grup arkadaşın dostluklarını, sevgilerini ve hayatlarını sorgulaması konu ediyor. Dostlukta olduğu kadar aşkta da ayrılığı kabul edememek bu arkadaş grubunu; duyguları, heyecanları ve en derin korkularıyla yüzleşmeye zorluyor. Hüzünlü duygular yaşatırken gülümseten bu filmdeki insanların hikâyesi, yeni kurallar ve yeni ilişki dinamikleri arayan herkes için tanıdık bir öykü olarak karşımıza çıkıyor.

 

Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Fotoğraf Galerisi, Video Clip, Fragmanlar

 

(KANAL D HOME VİDEO)

 

 

GİZEMLİ DAĞ (MOUNTAIN PATROL, 2005)

 

 

Yönetmen: Marcus Adams

 

Oyuncular: Duo Bujie, Zhang Lei, Qi Liang, Xueying Zhao, Ma Zhanlin

 

 

Kekexili’nin eşsiz mavi gökyüzünün altında, hayal edilemez güzelliğin vahşiliği yatmaktadır. Burası cennet midir cehennem mi? Yoksa vicdan ve açgözlülüğün savaş alanı mı? Sadece orada bulunanlar cevabı bilmektedir. Beijing’de gazeteci olan GaYu, Kekexili Patrol Dağı’ndaki gizemli kampa vardığında, bir Tibet cenaze ayinine ve yastaki köylülere şahit olur. GaYu bu olayların arkasındaki gerçek hikâyeyi ortaya çıkarmaya kararlıdır.

 

Özel Seçenekler: Mirror Mask ve Sueno Fragmanları

 

(SONY PICTURES HOME ENTERTAINTMENT)

 

 

MÜREKKEP BALIĞI VE BALİNA (THE SQUID AND THE WHALE, 2005)

 

 

Yönetmen: Noah Baumbach

 

Oyuncular: Owen Kline, Jeff Daniels, Laura Linney, Jesse Eisenberg, William Baldwin

 

 

Başarılı bir akademisyen ve yazar olan Bernard’ın hayatı karısı Joan’ın kendindeki yazarlık yeteneğini keşfetmesi ile altüst olur. Kıskançlık krizleri yaşamaya başlayan çiftin boşanma kararı alması ise Berkman ailesinin genç fertleri Frank’le Walt’un hayatını altüst edecektir. Joan küçük oğlunun tenis hocası ile flört etmeye başlarken, Bernard’ta 16 yaşındaki oğlunun ilgi duyduğu öğrencilerden birine göz koymuştur. Aniden alınan boşanma kararı aile bireylerinin birbirlerini tekrar değerlendirmesine yol açacaktır.

 

Özel Seçenekler: Sesli yorumlar, 2 Özel Bölüm, The Da Vinci Code, Layer Cake, Mirrormask, Saving Face ve Sueno Fragmanları

 

(SONY PICTURES HOME ENTERTAINTMENT)

 

 

KIRMIZI KUŞAK (REDBELT, 2008)

 

 

Yönetmen: David Mamet

 

Oyuncular: Max Martini, Matt Cable, Chiwetel Ejiofor, Alice Braga

 

 

Redbelt, bir Jiu-Jitsu ustası olan Mike Terry’nin, dövüş ödülünden vazgeçerek, kendine ait bir stüdyoda samuray belgesi ile savunma dersleri vererek onurlu bir yaşam sürmesini konu almaktadır. Yağmurlu ve karanlık bir gecede, Terry’nin stüdyosunda, eski bir memur ve bir avukat arasında meydana gelen kazada, Terry’nin hayatı dramatik olarak değişir. Artık hilekârların ve bir film yıldızının da içinde bulunduğu dünyaya adım atmıştır. Borçlarını ödemek ve onurunu geri kazanmak için bununla yüzleşmek ve bunun için ilk kez ringlere adım atmak zorundadır.

 

Özel Seçenekler: Redbelt’in Kamera Arkası, Dövüş Sanatlarının İçinde, Dövüşçü Profilleri, Cyril Takayama Sihri, Dana White ile Röportaj, Yönetmen Mamet ve Dövüşçü Randy Couture’dan Sesli Yorumlar, David Mamet İle Sorular ve Cevaplar, Fragmanlar

 

(TİGLON)

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.