Ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin şeytanın bacağını kırarak oscar kazandığı filmi Departed’ın (Köstebek) devamı geliyor.

Filmdeki polis memuru Dignam karakterinde sergilediği performansla Oscar adayı olan aktör Mark Wahlberg, yürütülen hazırlıklarla ilgili açıklamalar yaptı. Başrollerinde Leonardo Di Caprio, Matt Damon ve Jack Nicholson’ın olduğu filmin devamında Hollywood’un ağır toplarının da yer alması bekleniyor. Wahlberg, Digitalspy adlı internet sitesinde yer alan açıklamasında, “Yolsuzluğa bulaşmış politikacı ya da buna benzer bir rolde kötü adamı oynamak için De Niro ve Brad Pitt gibi bazı isimleri biraraya getirmeyi düşünüyorlar” dedi.

Uzakdoğu filmi Infernal Affairs’ın (Kirli İşler), Boston sokaklarındaki bir suç öyküsüne uyarlanan hali olan Köstebek’in devamının ardından, orijinal filmdeki gibi bütünhikayenin başa döndüğü bir üçleme yapılabileceği de ifade ediliyor. Devam filminde rol almaya bir şartla açık olduğunu söyleyen Wahlberg, “Şayet ilkinden daha iyi ve insanların izlemek isteyeceği bir film yapabilirsek geri dönerim” diye konuştu.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.