BOLEYN KIZI (THE OTHER BOLEYN GİRL, 2007)

Yönetmen: Justin Chadwick

Oyuncular: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana, Jim Sturgess

İki kız kardeşin arasına giren tek bir şey var: Bir Kraliyet! Bir krala duyulan aşk, iki kardeşi ancak bu kadar birbirinden ayırabilirdi. Kadınların kaderini babalarının belirlediği bir dönemde iki kız kardeşten biri kurallara uyarken bir diğeri boyun eğmedi. İstediğiniz her şeye sahip olmak için tek yapmanız gereken en çok sevdiğiniz kardeşinize ihanet etmek olsa ne yapardınız?

Özel Seçenekler: Yönetmen Justin Chadwick’den Yorumlar, Silinmiş ve Uzatılmış Sahneler, Lady Olmak, Tarihten Ekranlara, Justin Chadwick’in Yorumlarıyla Kamera Testleri.

(TİGLON)

 

O… ÇOCUKLARI (2008)

Yönetmen: Sırrı Süreyya Önder

Oyuncular: Demet Akbağ, Özgü Namal, Sarp Apak, Altan Erkekli

Yıl 1981… Türkiye, askeri rejimin yönetimi altındadır. Hayat kadınlarının çocuklarına bakıcılık yapan emanetçi annenin evinin ekseninde inanılmaz olaylar gelişecektir. Hayata dair tüm gerçeklerin ve duyguların iç içe örüldüğü bu evde yaşanacak dram ve trajik komik olaylar hafızalardan silinmeyecek. Çocuk psikolojisi, eğitim, töre, annelik duygusu ve kadın erkek ilişkileri, toplumsal değer yargıları ve baskı ortamının sorgulandığı bir film.

Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Filmden Klipler, Fragman, Fotoğraf Galerisi.

(TİGLON)

 

YASAK KRALLIK (THE FORBİDDEN KİNGDOM, 2008)

Yönetmen: Rob Minkoff

Oyuncular: Jet Li, Michael Angarano, Yifei Liu, Jackie Chan

17 yaşındaki Jason Tripitikas bir kungfu fanatiği olarak, sürekli Maymun Kralı rüyasında görmekte ve sık sık, ucuz kungfu DVD’leri almak için Yaşlı Sekme adındaki gizemli bir kör adamın işlettiği tefeci dükkânına gitmektedir. Bir gün dükkânda tesadüfen, ucuna bronz bir maymun figürü işlenmiş, 180 cm uzunluğunda, tıpkı rüyalarında Büyük Bilge’nin kullandığına benzeyen bir asa bulur. Jason bir soygunda hayatını kurtarmak için kaçarken, asayı sıkıca tutmuş bir şekilde çatıdan düşer. Kendine geldiğinde, asayla birlikte eski Çin’deki bir köye geri gittiğini fark eder.

Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Oyuncular ve Yapım ekibiyle Röportaj, TV Spotları, Fragman, Diğer Fragmanlar.

(KANAL D HOME VİDEO)

 

BİR BAŞKANIN ÖLÜMÜ (DEATH OF A PRESİDENT, 2006)

Yönetmen: Gabriel Range

Oyuncular: Hend Ayoub, Brian Boland, Becky Ann Baker, Robert Mangiardi

ABD Başkanı George W. Bush’un 19 Ekim 2007 tarihinde bir suikasta kurban gider. Başkanı kim vurmuştur? O anda sokakları dolduran nefret dolu binlerce protestocudan hangileri gözaltına alınmalıdır? Sonuçta FBI’ın gözaltına aldığı ve mahkemede yargılanan kişi, Orta Doğu kökenli bir Müslüman olur. Ancak gerçek suçlu Cemal Ebu Zikri midir? Onu bu suikasta iten şey terörizm midir? Eldeki kanıtlara rağmen, bu suikastın ardında terör bağlantısından başka, daha kişisel bir neden olamaz mı?

Özel Seçenekler: Yönetmenin Filme Paralel Sesli Yorumu, Yapımcıların Filme Paralel Sesli Yorumu, Yapım Ekibi Hakkında, Gabriel Range, Simon Finch ve Brand Thumin ile Söyleşiler, Film Fragmanı, Fotoğraf Galerisi, Basında Bir Başkanın Ölümü

(SAGA)

KESİNLİKLE, BELKİ (DEFİNİTELY, MAYBE, 2008)

Yönetmen: Adam Brooks

Oyuncular: Ryan Reynolds, Huu Tuan Nguyen, Rick Derby, Sakina Jaffrey

Will Hayes karısından boşanma belgelerini yeni almıştır. 11 yaşındaki kızını okuldan almaya gittiğinde Maya cinsel eğitim dersi almaktadır. Maya’nın ona cinsellikle ilgili sorduğu soruları kaldıramaz ve konuyu değiştirerek annesine nasıl aşık olduğunu farklı hikayeler ve bir bulmaca şeklinde anlatmaya başlar.

Özel Seçenekler: Bir Aşk Hikâyesinin Yapımı, Definitely Maybe’de Zaman Değiştikçe, Çıkartılmış Sahneler, Yönetmen Adam Brooks ve Başrol Oyuncusu Ryan Reynolds’dan Yapım Hikâyesi.

(KANAL D HOME VİDEO)

 

BANKA İŞİ (THA BANK JOB, 2008)

Yönetmen: Roger Donaldson

Oyuncular: Jason Statham, Saffron Burrows, Stephen Campbell Moore, Daniel Mays

Eylül 1971’de, hırsızlar Londra’daki Baker Street’te bulunan bir bankanın kasasına tünel kazarak girdiler ve milyonlarca Sterlin değerinde nakit para ve mücevherin bulunduğu kasaları yağmaladılar. Çalınanların hiçbiri bulunamadı. Kimse tutuklanmadı. Soygun sadece birkaç gün manşetlerde kaldı ve sonra Birleşik Krallık hükümetinin basına “D Uyarı”sı yaparak susturmasıyla ortadan kalktı. Bu film o kutularda neyin saklı olduğunu ortaya çıkarıyor. Hikâye, kraliyet ailesiyle bağlantıları olan cinayet, yolsuzluk ve seks skandalını kapsıyor. Bu, olaya karışan en masum kişilerin hırsızlar olduğu bir hikâye.

Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Silinmiş Sahneler, Fragmanlar

(SONY BMG HOME ENTERTAINTMENT)

 

GEÇ GELEN GENÇLİK (YOUTH WİTHOUT YOUTH, 2007)

Yönetmen: Francis Ford Coppola

Oyuncular: Tim Roth, Alexandra Maria Lara, Bruno Ganz, André Hennicke, Dominic Matei

İkinci Dünya Savaşı’ndan hemen önceki o karanlık yıllarda akademik çalışmalarına devam eden 70 yaşında  bir profesördür. Ancak savaşla beraber yaşanan felaket ortamı ve bir yıldırım onun da yaşamını değiştirecektir. Profesör fiziksel olarak gençlik yıllarına dönmüş, entelektüel zekâsı ve bilimsel çalışmaları ise Nazilerin bile dikkatini çekecek boyuta gelmiştir. Dil bilimi ve bilinç üzerine yaptığı çalışmalar sırasında hayatının aşkı Laura ile tekrar karşılaşır. Bir süre sonra Nazilerce izlendiğinin farkına varır ve kaçmaya başlar.

Özel Seçenekler: Yapım Aşaması, Youth Without Youth Müziğin Yapımı, Resim Galerisi, Fragmanlar

(SONY BMG HOME ENTERTAINTMENT)

 

21 (2008)

Yönetmen: Robert Luketic

Oyuncular: Jim Sturgess, Kevin Spacey, Kate Bosworth, Aaron Yoo

M.I.T’de okuyan Ben Campbell, okul taksitini ödeyebilmek için paraya ihtiyaç duyar ve bunun yolunu da kumarda bulur. Altı arkadaşı ile birlikte kart sayma işinde uzmanlaşan Ben, Vegas yolunu tutar. Bu altı öğrenci için her şey güzel başlayacaktır, ancak bir sonraki adımları onlar için oldukça tehlikelidir.

Özel Seçenekler: 21-Avantajlı Oyuncu, Temel Strateji, Para Oyunu-Güzel Bir Hayat Turu, Yönetmen Robert Luketic ve Yapımcılarla Sesli Yorumlar, Fragmanlar.

(SONY PICTURES HOME ENTERTAINTMENT)

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.