BENİM AŞK PASTAM ( MY BLUBERRY NIGHTS, 2007)

 

Yönetmen: Wong Kar Wai

Oyuncular: Jude Law, Norah Jones, Rachel Weisz, Nathalie Portman

 

Elizabeth, yaşadıklarının ardından hayatındaki her şeyi, rüyasını ve duygusal olarak yakınlaşmaya başladığı arkadaşı Jeremy’i geride bırakarak kırık kalbini düzeltebilecek bir şeyler bulmak amacıyla bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Seyahati boyunca garsonluk yapar ve Memphis’te kendisinden çok daha fazla üzüntülü ve sorun yaşayan bir polis Arnie, eşi Sue Lynne ve babasıyla sorunları olan kumarbaz Leslie ile tanışır. Elizabeth bu kişileri tanıdıkça yalnızlığın ve yoksunluğun gerçek derinliğine tanık olur ve aslında bu yolculuğun aradığının bir parçası olduğunu anlamaya başlar.

 

Özel Seçenekler: İkili Sahnelerden Seçmeler, Kamera Arkası, Fragman, Diğer Fragmanlar

(KANAL D HOME VİDEO)

 

BAKIŞ AÇISI ( VANTAGE POINT, 2008 )

 

Yönetmen: Pete Travis

Oyuncular: Dennis Quaid, Matthew Fox, Forest Whitaker, Sigourney Weaver, William Hurt
İspanya’daki bir anti-terörizm konferansı sırasında Birleşik Devletler başkanı bir suikastçinin kurşununa hedef olur. Sekiz yabancı, bu suikaste tanık olur; acaba gerçekte tanık oldukları nedir? Dakikalar ilerlerken, bu suikast her bir tanığın gözünden yeniden değerlendirilir ve gerçek yavaş yavaş şekillenmeye başlar. Ancak, cevabı bulduğunuzu düşündüğünüzde, sizi altüst edecek gerçek açığa çıkar.

 

Özel Seçenekler: Yönetmen Pete Travis’den Sesli Yorumlar, Vantage Point: İçeriden Bir Bakış Açısı, Bir Suikasti Planlamak, Silinmiş Sahneler, Fragmanlar

(TİGLON)

 

 

ŞEKER KIZ CANDY (I WANT CANDY, 2007)

 

Yönetmen: Stephen Surjik

Oyuncular: Carmen Electra, Tom Riley, Tom Burke

 

Film çekme sevdalısı iki genç, sonunda uğraş verdikleri hayallerine kavuşurlar. Filmlerini çekebilmek için bir yapımcı bulmuşlardır. Bunun mutluluğu ile projelerine başlamaya hazırlanırken yapımcının ilginç isteği ile son derece zor durumda kalırlar.
Yapımcının filme destek olmak için tek bir isteği vardır: Ünlü porno yıldızı Candy Fiveways’in filmde yer alması. Bu aşılması zor şartı yerine getirebilmek için ne yapıp edip Candy Fiveways’e ulaşıp onu ikna etseler de, sorunlar burada bitmeyecektir. Böylesi bir ‘yıldız’ ile film çekimlerini ailelerinden ve okul yönetiminden gizli tamamlamak oldukça zor olacaktır.

 

Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Silinmiş Sahneler, Çekim Hataları, Fragmanlar

(SONY BMG HOME ENTERTAINMENT)

 

TRISTAN & ISOLDE, 2006

 

Yönetmen: Kevin Reynolds

Oyuncular: James Franco, Sophia Myles, Rufus Sewell

 

  1. yüzyılın sonunda yazılmış Wagner’in bir operası olan Tristan ve Isolde’nin acıklı aşk öyküsünün bu sinema versiyonunun yönetmenliğini “Robin Hood”, “Waterworld” ve “Monte Cristo Kontu” gibi büyük bütçeli filmlerin yönetmeni Kevin Reynolds yapıyor. Kralın şövalyelerinden olan Tristan ve kralla yakında evlenecek olan Isolde’nin imkansız aşkının anlatıldığı bu epik filmde başrolde Hollywood’un yükselen yıldızı James Franco bulunuyor. İmkansız aşkın destansı anlatımı…

 

Özel Seçenekler: Fragmanlar, Filmin Klibi

(SONY BMG HOME ENTERTAINMENT)

 

KARANLIK ŞEHİR ( DARK CITY, 1998 )

 

Yönetmen: Alex Proyas

Oyuncular: Rufus Sewell , Kiefer Sutherland , Richard O`Brian , Ian Richardson , Jennifer Connelly

 

John Murdock , bir sabah nasıl geldiğini bilmediği yabancı bir otel odasında uyanır ve vahşice işlenmiş cinayetlerin katili olarak arandığını fark eder. Hafızasını kaybetmiş olduğu için cinayetleri işleyip işlemediğini dahi hatırlıyamamaktadır.Dedektif Burmstead tarafından aranan Murdock , gerçekte kim olduğunu öğrenmek ve karşılaştığı bu korkunç bilmeceyi çözmek için büyük bir mücadeleye başlar. Kısa sürede de çözüme ulaşır ve bir gün…Yeraltında yaşayan garip canlılarla karşılaşır. The Strangers olarak tanımlanan, zamanı durdurma ve dünyanın fiziksel yapısını değiştirme gücüne sahip olan bu yaratıklar, direkt olarak insan beynine hakim olabilmekte ve olayları istedikleri şekilde yönlendirebilmektedirler. Bu yaratıkların bir şekilde yokedilmesi gerekmektedir ve bunu yapabilecek tek kişi de Murdock tur.Esrarengiz Dr. Schreber’in yardımıyla bir adım ileri giderek çocukluğundan ve karısı Emma ile ilgili anılardan birşeyler hatırlamaya başlayan Murdock, bu anılar sayesinde suçlandığı cinayetlerle ilgili kendisine yardımcı olacak bir takım ipuçları elde etmeyi başarır.

 

Özel Seçenekler: ( 2 DVD ) Filmografiler, Fragmanlar, Metropolis, Yorumlar, Set Tasarımlar, Yönetmen Kutgusu, Yönetmenin sesli yorumu, Gölgeler Arasında Yürüyüş ( 28 dk. Altyazılı )

(SAGA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TABANCA ( REVOLVER, 2005 )

 

Yönetmen: Guy Ritchie

Oyuncular: Jason Statham, Ray Liotta

 

Akıllara durgunluk verecek bir hikaye. Jake Green, onu hapishaneye gönderen gaddar suç imparatoru Macha’dan intikam almaya kararlı açıkgözlü bir dolandırıcıdır. Bir şans oyununda Macha’yı yenmesi sonucunda, Macha da karşı atağa geçer. İşler kızışmaya başlamış, Jake arada kalmıştır. Fakat Jake bu oyunda yalnız değildir ve iki tefeci tarafından korunmaktadır. Tefeciler Jake’e reddedemeyeceği bir teklifte bulunurlar.

 

Özel Seçenekler: Yok

(TİGLON)

 

 

 

KORUYUCU (TOM YUM GOONG, 2005)

 

Yönetmen: Prachya Pinkaew

Oyuncular: Tony Jaa, Petchtai Wongkamlao, Bongkoj Khongmalai, Xing Jing

Kham filler ile birlikte büyümüştür. Filler görkemli yaratıklardır. Barış içindedirler, ama savaşa da hazırlardır. Bir festival esnasında şeytani bir Asyalı çete yetişkin bir fille birlikte yavru bir fili kaçırır. Onları Avustralya’da Sidney’e götürür. Kham da fillerin peşinden Avustralya’ya, hiç bilmediği bu yabancı ülkeye gider ve her şeye rağmen filleri kurtarmaya çalışır. Elinde olan tek Muay That adlı dövüş stilindeki yeteneği ve ona yardım eden Tayland kökenli gözden düşmüş bir polistir. Ancak başarması gereken şey imkansızdır…

Özel Seçenekler: Dövüş Provaları, Çok Acılı Sahne Görüntüleri, Fragmanlar

(SONY BMG HOME ENTERTAINMENT)

 

KIRMIZI BALONUN YOLCULUĞU (LE VOYAGE DU BALLON ROUGE, 2007)

 

Yönetmen: Hou Hsiao-Hsien

Oyuncular: Juliette Binoche, Song Fang, Hippolyte Girardot

 

 

Tayvanlı yönetmen Hou Hsiao-Hsien’in Batı’da çektiği bu ilk filmi, Albert Lamorisse’in 1956 yapımı tanınmış kısa filmi Kırmızı Balon’dan esinleniyor. Yönetmenin daha önceki yapıtlarının aksine film, belirli bir tema etrafında gelişirken alışılmıştan daha çok diyalog içeriyor. Başına buyruk kırmızı balon, yıllar sonra Paris’in sokaklarından tekrar geçerken küçük Simon’un peşine takılır. Simon, annesi Suzanne ile birlikte yaşamaktadır. Oğlunu ihmal ettiğini düşünerek suçluluk duygusu çeken Suzanne, sonunda Simon’a bakması için sinema öğrencisi Çinli bir kız olan Song’la anlaşır. Song ve Simon’un öyle çok ortak noktası vardır ki…

 

Özel Seçenekler: Fragman, Filmografiler, Yönetmen Röportajı

(SAGA)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.