MELEĞİN SIRLARI (BROKEN ANGEL, 2008)

Yönetmen: Aclan Bates

Oyuncular: Nehir Erdoğan, Jay Karnes

Suçluluk ve ezilmişlik güdüleriyle yetiştirilen Ebru annesinin desteğiyle dil öğrenmek için ABD’ye gider. Yürekleri sevgiye aç olanların, yeni ve iyi arasındaki farkı ayırd edemeyenlerin kolayca yozlaşma tuzağına düştüğü bir sistemde Ebru yüreğindeki boşluğu hep özlemini duyduğu baba figürüyle doldurmaya çalışır. Bir türlü yaşayamadığı mutluluk duygusunu başkalarını mutlu ederek giderir. Ancak alışık olmadığı bir kültür içinde yaşadığı gündelik olaylar kendi kültüründe büyük yanlışlar olarak karşısında durmaktadır. Ebru çok kısa sürede ABD’deki hayatın televizyonlarda göründüğü kadar kolay olmadığını öğrenir. Ancak içine düştüğü batak, kendi seçimlerinin sonucunda oluşmuş bir dünyadır.

Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Afiş Galerisi, Fotoğraf Galerisi, Fragmanlar

(KANAL D HOME VİDEO)

 THINGS WE LOST IN THE FIRE ( YİTİRDİĞİMİZ ŞEYLER, 2007 )

 Yönetmen: Susanne Bier

Oyuncular: Halle Berry, Benicio Del Toro, David Duchovny
Hayatta kalma, aile ve arkadaşlık hakkında samimi ve sıcak bir hikaye. Yaşadığı büyük kayıbın ardından iki çocuğulya hayata tutunmaya çalışan Audrey (Berry), bunalımın eşiğindeki eski aile dostları Jerry’yi (Del Toro) kalması için evine davet eder. Birbirlerinin yardımıyla ikili çok geçmeden yeni başlayacakları hayatlarında umut ve mutluluğu keşfedeceklerdir.

Özel Seçenekler: Fragmanlar

(TİGLON)

KORKUSUZ (FEARLESS, 2007)

 Yönetmen: Ronny Yu

Oyuncular: Jet Li

Huo Yuanjia, çok tanınmış bir dövüşçü olan babasının herkesin önünde yenilmesinden duyduğu utançla gelecekte çok büyük bir dövüşçü olmaya yemin eder. Yıllar sonra amacına ulaşsa da, yaşadığı büyük bir trajedi, hayatının ciddi şekilde sarsılmasına neden olur. Ama herşeye rağmen yılmadan savaşına devam edecektir. Çin Savaş Sanatları Ustası Huo Yuanjia’nın (1869-1910) hayat hikayesinden uyarlanan filmde, Jet Li, dövüş sanatlarındaki ustalığını yeniden konuşturuyor. Hero ve House of Flying Daggers gibi türünün en iyi örnekleri olan filmlerin yapımcısı Bill Kong yine bu filmde yapımcılık koltuğunda oturuyor.

Özel Seçenekler: Fragmanlar

(SONY BMG HOME ENTERTAINMENT)

HAIRSPRAY, 2007

 Yönetmen: Leslie Dixon

Oyuncular: John Travolta, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken, Amanda Bynes, James Marsden, Queen Latifah

John Waters’ın 1988’de çektiği Hairspray klasiğinin Broadway uyarlaması olan bu müzikal komedide Tracy Turnblad adlı tombul kız, bir dans yarışmasına katılmaya hak kazanınca Baltmore’u çalkalayan müzik ve eğlence dolu bir macera da başlamış olur. Tracy’nin annesi rolünde John Travolta, babası rolünde ise Christopher Walken’ı izleyecek olmamız ise eğlencenin sadece bir kısmı.

Özel Seçenekler: Fragmanlar, Filmin Müzikleri

(SONY BMG HOME ENTERTAINMENT)

HAZAN MEVSİMİ (A FAIRGROUND ATTRACTION, 2008 )

 Yönetmen: Mehmet Eryılmaz

Oyuncular: Zümrüt Erkin, Fatih Al, Erol Babaoğlu

Panayırın yakınındaki inşaatta çalışan Kemal ile, bulduğu her panayırda çalışan gezgin şarkıcı Nurşen’in hikayesi. Panayırlar, ortaçağdan kalma pek çok zenaat gibi, yok olmaya yüz tutmuş kültür miraslarımızdan biridir. Bu yok oluş, panayır sistemi içinde ezilen insanların arasında şiddet dolu ve dengesiz ilişkiler yaratmaktadır. “Hazan Mevsimi – Bir Panayır Hikayesi” kendi tarzındaki yerel dili çok iyi kullanan ve titizlikle kaleme alınmış bir modern çağ peri masalıdır. Panayırın görsel tanımlamalarının çarpıcılığının yanında, bu küçük insan grubunun arasındaki patlayıcı ilişkiler müşfik ve insancıl bir yaklaşımla yorumlanmıştır.

 Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Çıkartılmış Sahneler, Televizyonda “Hazan Mevsimi”, Fotoğraf Galerisi, Fragman, Diğer Fragmanlar

(KANAL D HOME VİDEO)

 JUMPER, 2008

 Yönetmen: Doug Liman

Oyuncular: Hayden Christensen, Rachel Bilson, Diane Lane, Samuel L. Jackson
İşte bu yılın dünyayı sarsan aksiyon olayı! Bir sonraki durak: Herhangi bir yer. David Rice sınır tanımayan genç bir adamdır. Dünyada bulunduğu noktadan herhangi bir diğer mekana hızla ve esrarengiz bir şekilde yer değiştirebilme yetisine sahiptir. Kendi gibi başkalarının da olduğunu farkettiğinde, eski zamanda kana susamış düşmanlarının tüm Jumperları yok etmeye kararlı oldukları bir savaşa katılmaya zorlanır. Sahip olduğu bu olağanüstü yetenek belki de kurtulması için tek umududur.

Özel Seçenekler: Fragmanlar (TİGLON)

BANKA İŞİ ( THE BANK JOB, 2007 )

 Yönetmen: Roger Donaldson

Oyuncular: Jason Statham, Saffron Burrows

35 seneden daha fazla bir süre önce Londra’da meydana gelen olağandışı gerçek bir olaydan, cesur ve çözülememiş bir soygundan esinlenilmiştir. Yönetmenliğini Roger Donaldson’ın yaptığı, başrollerde Jason Statham ve Saffron Burrows’un yer aldığı bu heyecan dolu gerilim filmi, entrika, skandal ve tehlikenin içiçe geçtiği bir bileşim olup, yapımcıları tarafından “cinayet, seks ve yolsuzluğun inanılmaz söylenmemiş hikayesi” diye tanımlanmaktadır.

Özel Seçenekler: Kamera Arkası, Silinmiş Sahneler, Fragmanlar

(SONY BMG HOME ENTERTAINMENT)

BENİ ORADA ARAMA ( I’M NOT THERE, 2007)

 Yönetmen: Todd Haynes

Oyuncular: Cate Blanchett, Ben Whishaw, Christian Bale, Richard Gere, Marcus Carl Franklin, Heath Ledger, Kris Kristofferson

Bob Dylan, müzik dünyasının en esrarengiz sanatçılarından biridir. Dylan hakkında bir biyografik filmin doğal olarak beylik bir anlatı çizgisi izlemesi beklenemez, hele filmi yapan Todd Haynes ise… I’m Not There, hikâyesini Dylan’ın şarkı sözü yazarlığındaki şiirsel anlatı üslubuna öykünen sıra dışı yöntemlerle anlatıyor. Rock müzik ilahı şarkıcı ve söz yazarı Dylan’ın hayatının yedi farklı dönemi, aralarında kadın oyuncuların da yer aldığı altı kişilik bir oyuncu kadrosu tarafından canlandırılıyor. Filmin özgün ismi “I’m Not There”, Dylan’ın The Basement Tapes (Sessions) için kaydettiği, ancak orijinal albümde yer almayan meşhur parçasına gönderme yapıyor.

 Özel Seçenekler: Çıkartılmış Sahneler, Uzatılmış/Alternatif Sahneler, Çekim Hataları, Oyuncu Seçmeleri, Todd Haynes’le Söyleşi, Kırmızı Halı Prömiyeri, Müziklerin Yapımı, Fragman, Fotoğraf Galerileri

(KANAL D HOME VİDEO)

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.