TUTKU ( FUR,2006)

Yönetmen: Steven Shainberg

Oyuncular: Nicole Kidman, Robert Downey Jr., Ty Burell

1958 yılı New York’u… Diane Arbus (Nicole Kidman) kendisini eşine ve çocuklarına adamış, geleneksel bir evlilik hayatı sürdürmektedir. Diane’in ailesinin desteği sayesinde ayakta duran eşi Allan Arbus (Ty Burell) moda ve reklam fotoğrafçısıdır, Diane ise ona asistanlık yapmaktadır. Diane’in dikkatini çeken yeni komşusu Lionel Sweeney (Robert Downey Jr.) aşırı kıllanma hastalığı olarak bilinen hypertrichosis hastasıdır. Diane Lionel’den çok etkilenir; onun sayesinde toplumdan dışlanmış insanların içine karışır ve farklı bir dünyayı keşfeder. Lionel’le kurduğu yakın ilişki Diane’in hem özel hayatını hem de sanatını derinden etkiler.

Özel Seçenekler: Film Hakkında, Çıkartılmış Sahneler, Fragman, Diğer Fragmanlar

(KANAL D HOME VİDEO)

GERÇEK SEVGİLİ (LARS AND THE REAL GIRL, 2007)

 Yönetmen: Craig Gillespie

Oyuncular: Ryan Gosling, Emily Mortimer, Paul Schneider, Kelli Garner

Lars internetten tanıştığı yeni arkadaşını, erkek kardeşi Gus ve eşi Karin’e tanıştırmak ister. Tanışma için bir akşam yemeği düzenleyen evli çift, Lars ve yeni kız arkadaşını gördüklerinde gerçek bir şok yaşayacaklardır: Çünkü Lars’ın arkadaşım dediği kişi oldukça güzel bir oyuncak bebektir. Lars’ın akıl sağlığından yoğun şüpheler duyan ve komşularını durumu nasıl açıklayacaklarını kara kara düşünen Gus ve Karin bir çözüm yolu bulurlar. Lars’ı aile doktorları Dagmar Berman’a götüreceklerdir.

Özel Seçenekler: Yok

(SONY BMG HOME ENTERTAINMENT)

BOLEYN KIZI (THE OTHER BOLEYN GIRL, 2008)

 Yönetmen: Peter Morgan

Oyuncular: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana, Jim Sturgess

Mary Boleyn, on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde Kral VII. Henry’nin gözlerini kamaştırır. Kralın sonsuz ilgisi karşısında tüm varlığı alt üst olan Mary’nin krala olan aşkı her geçen gün artarken, apaçık yaşanan bu aşkın beraberinde sarayın taçsız kraliçesi olarak görülmeye başlanır. Zamanla kralın ilgisini kaybetmeye başlayan Mary, karşısında rakip olarak kardeşi Anne’i bulacaktır.

Özel Seçenekler: Yok

(TIGLON)

BAYAN DAISY’NİN ŞOFÖRÜ ( DRIVING MISS DAISY,1989)

Yönetmen: Bruce Beresford

Oyuncular: Morgan Freeman, Jessica Tandy, Dan Aykroyd

Bayan Daisy (Jessica Tandy) iyi bir yaşamı olsa da kendisini hiçbir zaman zengin görmeyen ve fakir olduğu günleri unutmayan kendi halinde yaşlı bir kadındır. Araba kullanma konusunda sorunlar yaşamaya başlayınca oğlu Boolie, (Dan Aykroyd) Hoke Colburn’ü (Morgan Freeman) annesinin şoförü olarak işe alır. Ancak Bayan Daisy, bir şoföre ihtiyacı olmadığını düşünmekte ve Hoke’u her seferinde azarlamaktadır. Bu iki farklı kişiliğe sahip insanın aslında birçok ortak yönü vardır. Çıktıkları hayat yolculuğunda, ömür boyu sürecek bir dostluk kuracaklardır.

Özel Seçenekler: Jessica Tandy: Tiyatro Efsanesinden Ekrana, Filmin Yapım Hikayesi, Bayan Daisy’nin Yolculuğu: Tiyatrodan Beyaz Perdeye, Fragman, Diğer Fragmanlar (KANAL D HOME VİDEO)

İKİYE BÖLÜNEN KIZ (A GIRL CUT IN TWO, 2007)

 Yönetmen: Claude Chabrol

Oyuncular: Ludivine Sagnier, Benoît Magimel, François Berléand, Mathilda May

Yirmi beş yaşındaki Gabrielle iki erkek arasında kalmıştır: Seçkin yazar Charles ile aile servetinin mirasçısı Paul. Kız onu tersleyince, Paul rakibine karşı çılgınca bir nefret duymaya başlar. Gabrielle adamlardan birinin metresi ve diğerinin karısı olacaktır. Chabrol’un 50 yıllık kariyerindeki bu son filmi burjuvazi, ve televizyon kültürüyle zekice dalga geçiyor.

Özel Seçenekler: Yok

(TIGLON)

MERHABA DÜNYALI ( MARTIAN CHILD,2007)

Yönetmen: Menno Meyjes

Oyuncular: John Cusack, Bobby Coleman, Amanda Peet

Karısından yeni boşanan bilim kurgu kitapları yazarı David Gordon (John Cusack), Mars’tan geldiği iddia edilen Dennis (Bobby Coleman) adlı küçük bir öksüzü evlat edinmeye karar verir. Kız kardeşi Liz’in (Joan Cusack) çocuk büyütmenin zorlukları hakkında verdiği nasihatlere ve kimsesiz çocukların verildiği aileleri denetlemekle sorumlu olan Sophie’nin (Sophie Okonedo) endişelerine aldırmaksızın, uzaylı olduğu konusunda ısrarlı olan bu küçüğe babalık yapmayı kafasına koymuştur. David, çok hoşlandığı kız arkadaşı Harlee’nin (Amanda Peet) de yardımıyla iyi bir baba olma yolunda ilerlemektedir.

Özel Seçenekler: Çıkartılımış / Alternatif Sahneler, İtinayla Yaklaşınız: Bir Marslı’yla Çalışmak, “Merhaba Dünyalı” Gerçeği, Fragman

(KANAL D HOME VİDEO)

GELECEĞE DÖNÜŞ ÜÇLEMESİ (BACK TO THE FUTURE TRILOGY)

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Michael J. Fox, Christopher Lloyd

Yönetmenliğini Oscar ödüllü yönetmen Robert Zemeckis’in yaptığı, yapımcılığını Oscar ödüllü efsanevi yönetmen Steven Spielberg’in üstlendiği serinin başrollerinde Michael J. Fox ve Christopher Lloyd var. Kült olmuş bu müthiş bilim kurgu filminin 4 disc’ten oluşan kolleksiyoner versiyonunda 9 saati aşkın bir görsel şölen sizleri bekliyor.

Özel Seçenekler:

Back To The Future: Robert Zemeckis ve Yapımcı Bob Gale’le Soru-Cevap, Michael J. Fox’la Uzatılmış Röportaj, Bob Gale’in Yorumuyla Silinmiş Sahneler, Orijinal Senaryo’dan Kesitler, Yapım Notları

Back To The Future II: Yönetmen Robert Zemeckis ve Yapımcı Bob Gale’le Soru-Cevap, Bob Gale’in Yorumuyla Silinmiş Sahneler, Yapım Tasarımı, Storyboard Çalışması, DeLorean’ın Tasarımı, Zaman Yolculuğunun Tasarımı, Zaman Yolculuğunun Tasarımı, Yapım Notları

Back To The Future III: Back To The Future III’ün Yapımı * Yönetmen Robert Zemeckis ve Yapımcı Bob Gale’le Soru-Cevap * Bob Gale’in Yorumuyla Silinmiş Sahneler * Hill Valley Kasabasının Tasarımı * Kampanya Düzenlemek * Back To The Future Üçlemesinin Sırları * Üçleme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular * Yapım Notları

(KANAL D HOME VİDEO)

 ŞANTÖR (THE SINGER, 2006)

 Yönetmen: Xavier Giannoli

Oyuncular: Cecile De France, Gerard Depardieu, Christine Citti, Patrick Pineau

50 yaşında başarılı bir şöntör olan Alain, şehrin önemli klüplerinde sahne almaktadır. Bir gece seyircileri arasında gördüğü sarışın genç bir kadın, Alain’ı inanılmaz derecede etkiler. Aklından çıkarmayı bir türlü başaramadığı bu kadınla sonunda tanışmayı da başarır.
Marian, Alain’ın kendisine karşı insancıl ve duygu dolu yaklaşımından son derece etklenir ve kayıtsız kalamaz. İkilinin gittikçe birbirlerine yakınlaşmasının önünde hiç de tahmin edilmeyen bir engel vardır. Marian tesadüf eseri Alain’ın arkadaşı Bruno’nun yanında çalışmaktadır ve Bruno da genç kadına gizli bir aşk beslemektedir.

Özel Seçenekler: Yok

(AS SANAT)

 İHTİYARLARA YER YOK (NO COUNTRY FOR OLD MEN, 2007)

 Yönetmen: Coen Kardeşler

Oyuncular: Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin, Woody Harrelson

Filmde, Teksas sınırında 2.4 milyon dolar nakit para bulunca acımasız ve ölümcül bir takibin hedefi haline gelen dürüst bir adamın öyküsü anlatılıyor. Film aynı zamanda eski amanlardaki mistik öncülerin yaşadıklarına kıyasla artık çok daha şiddet yüklü ve kanunsuz bir yer haline gelen çağdaş Batı’daki iyi ve kötü kavramları üzerine kışkırtıcı bir meditasyon işlevi görüyor.

Özel Seçenekler: Filmin yapım süreci, Coen’lerle çalışmak, Şerif’in günlüğü

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.