Fırat Sayıcı

Hancock

Yönetmen: Peter Berg

Senaryo: Vincent Ngo, Vince Gilligan

Oyuncular: Will Smith, Charlize Theron, Jason Bateman, Valerie Azlynn

Dağıtım: Warner Bros.

Gösterim Tarihi: 04 Temmuz 2008

Konu: Hancock, başkalarının ne düşündüğünü umursamayan bir süper kahramandır. Halkla İlişkiler uzmanı Ray Embrey’in hayatını kurtardıktan sonra alaycı süper kahramanımız kendisinin de zayıf bir tarafının olabileceğini farketmeye başlar. Hancock’un bugüne kadar karşılaştığı en büyük sorun bu yönüyle yüzleşmek olacaktır. Ayrıca, bu da Ray’in karısı Mary’nin, onun işe yaramazın teki olduğu konusundaki ısrarını kırmak için bir fırsattır.

Kung-Fu Panda

Yönetmen: Mark Osborne ve John Stevenson

Senaryo: Jonathan Aibel, Glenn Berger

Seslendirenler: Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie, David Cross, Jackie Chan

Dağıtım: UIP

Gösterim Tarihi: 04 Temmuz 2008

Konu: Panda ayısı Po, antik Çin’deki Barış Vadisi’nde ucuz bir restoranda garson olarak çalışmaktadır. Kung fu fanatiğidir ama becerisini bir türlü sergileyemez. Bu arada Barış Vadisi’nin kapısına birbirinden güçlü düşmanlar dayanmıştır. Eski bir efsaneye göre günün birinde bir kahraman doğacak ve halkı kurtaracaktır.

Kadavra (Pathology)

Yönetmen: Marc Schölermann

Senaryo: Mark Neveldine, Brian Taylor

Oyuncular: Milo Ventimiglia, Michael Weston, Lauren Lee Smith, John Whitworth Dağıtım: Pinema

Gösterim Tarihi: 04 Temmuz 2008

Konu: Harvard’dan tıp diplomalı Ted Gray, üç aylık adli tıp stajı için çok iyi bir patoloji uzmanı olan Jake Gallo ile tanışır. Her ikisi de kendilerinin en anlaşılmaz ölüm sebeplerini ortaya çıkarmada eşsiz olduklarına inanmaktadır. Jake, Ted’i hangisinin daha mükemmel bir cinayet işleyeceğine dair ölümcül bir oyuna davet eder. İki parlak doktor, kimin en iyi olduğunu göstermek için son bir yarışa girecektir.

Aşkzede (Forgetting Sarah Marshall)

Yönetmen: Nicholas Stoller

Senaryo: Mark Neveldine, Brian Taylor

Oyuncular: Jason Segel, Kristen Bell, Mila Kunis, Russell Brand

Dağıtım: UIP

Gösterim Tarihi: 04 Temmuz 2008

Konu: Müzisyen Peter, altı yılını televizyon yıldızı kız arkadaşı Sarah’ı idolleştirmekle geçirmiştir. Sarah’ın attığı her adımda yanında olmaya çalışır. O, Sarah’ın hem sevgilisi, hem asistanıdır. Ancak Sarah tarafından terk edilmesiyle birlikte kendisini yapayalnız bulur. Peter kendine gelebilmek için Hawaii’ye tatile gittiğinde hayatının en büyük kabusuyla karşı karşıya kalır. Eski sevgilisi ve erkek arkadaşı Aldous da aynı tatil köyünde kalmaktadır.

Dante 01

Yönetmen: Marc Caro

Senaryo: Marc Caro, Pierre Bordage

Oyuncular: Lambert Wilson, Linh-Dan Pham, Simona Maicanescu, Dominique Pinon

Dağıtım: Bir Film

Gösterim Tarihi: 04 Temmuz 2008

Konu: Yüksek güvenlikli uzay gemisi hapishanesi ve psikiyatrik araştırma merkezi olan Dante 01’de çok tehlikeli bir grup suçlu, yasal olmayan nano-teknolojik deneyler için kobay olarak kullanılmaktadırlar. Üs’de sadece 7 mahkûm, 3 idari görevli ve 2 de doktor bulunmaktadır. Dünya dışı varlıklarla yaşanan bir çatışmadan sağ kurtulan tek kişi olarak Üs’se yeni gelen tutuklu Saint George, kendi içindeki canavarı kontrol altına almak için savaş vermektedir.

Narnia Günlükleri: Prens Kaspiyan

Yönetmen: Andrew Adamson

Senaryo: Andrew Adamson, Christopher Markus, Stephen McFeely

Oyuncular: William Moseley, Georgie Henley, Skandar Keynes, Anna Popplewell

Dağıtım: UIP

Gösterim Tarihi: 11 Temmuz 2008

Konu: Narnia’nın büyülü dünyasında zaman bizim dünyamızdan daha hızlı akmaktadır. Bu yüzden İngiltere’deki tren istasyonundan hareket eden Pevensey kardeşler kendilerini bir sonraki durak olan Büyücü Kral Mirax’ın hüküm sürdüğü adada bulurlar. Narnia’nın eski güzel günlerini geri getirebilmek için adanın genç prensi Caspian ve güçlü Aslan’la ittifak yaparlar.

Yalnız Kalpler (Lonely Hearts)

Yönetmen: Todd Robinson

Senaryo: Todd Robinson

Oyuncular: John Travolta, Salma Hayek, James Gandolfini, Jared Leto

Dağıtım: 35 Milim

Gösterim Tarihi: 18 Temmuz 2008

Konu: 1940’lı yılların sonunda Martha Beck ile Raymond Fernandez, Amerika’da adı çıkmış “yalnız kalpler katilleriydi.” Gazeteye ilân veriyorlar, cevap veren terk edilmiş dul kadınlara ilk olarak Ray, kendisini seksi Latin aşığı olarak tanıtıyordu. Böylece tuzağa düşen kadınları hem dolandırıyor hem de öldürüyorlardı. Ray ile Martha’nın tanışması önemli bir dönüm noktası oldu.

Mamma Mia

Yönetmen: Phyllida Lloyd

Senaryo: Todd Robinson

Oyuncular: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Billy Nighy

Dağıtım: UIP

Gösterim Tarihi: 18 Temmuz 2008

Konu: Filmde babasının kimliğini keşfetmeyi ümit eden genç bir kız olan Sophie Sheridan’ın öyküsü, ünlü pop grubu Abba’nın hit şarkıları eşliğinde anlatılıyor. Sophie Sheridan evlenme aşamasına gelmiş genç bir kızdır. Nikâhtan bir gün öncesinde annesi Donna’nın 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarında yaşadığı geçmişinden üç erkek birden getirir.

Ölülerin Günlüğü (Diary of the Dead)

Yönetmen: George A. Romero

Senaryo: George A. Romero

Oyuncular: Joshua Close, Scott Wentworth, Michelle Morgan, Joe Dinicol

Dağıtım: Bir Film

Gösterim Tarihi: 18 Temmuz 2008

Konu: Bir grup film öğrencisi, ormanlık bir alanda korku filmi çekerlerken gerçek zombilerle karşı karşıya kalırlar. Kameralarını kurgudan gerçekliğe döndüren öğrenciler olayların kaydını tutarak tarihte yer almasını isterler. Zombileri tek tek kaydetmeye çalışan gençler için bu kayıtlar artık hayatlarından bile önemli hale gelir. Çektikleri film medyanın yansıttığı haberlere de rakip olur.

Ben X

Yönetmen: Nic Balthazar

Senaryo: Nic Balthazar

Oyuncular: Greg Timmermans, Laura Verlinden, Marijke Pinoy, Pol Goossen

Dağıtım: Bir Film

Gösterim Tarihi: 25 Temmuz 2008

Konu: Ben kimseye benzemez. Kendine has bir dünyası, o dünyayı kaplayan ArchLord adlı bir internet oyunu ve o oyunda saygı duyulan çok güçlü bir karakteri vardır. Oyunda edindiği tecrübeleri gerçek hayata aktarma hayali kurar fakat gerçek dünyada okul cehennem gibidir. Bu durumdan kurtulmak için bir plân yapar, ama oyunda tanıştığı Scarlite adlı kızla gerçek hayatta da karşılaşmayı plânlamamıştır.

Smart People

Yönetmen: Noam Murro

Senaryo: Mark Poirier

Oyuncular: Dennis Quaid, Sarah Jessica Parker, Ellen Page, Thomas Haden Church

Dağıtım: UIP

Gösterim Tarihi: 25 Temmuz 2008

Konu: Profesör Lawrence, başarılı birisidir ama aşk ve aile gibi kişisel problemlerinin çözümünde çaresiz kalmaktadır. Özlemini çektiği tutkuyu hiçbir şeyde bulamayan Lawrence, orta yaş krizinin eşiğindedir. Ancak üvey kardeşinin aniden çıkıp gelişiyle, eski öğrencisi Janet ile yıllar sonra tesadüfen yeniden karşılaşması aynı günlere denk gelince Wetherhold ailesinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Kara Şövalye (The Dark Knight)

Yönetmen: Christopher Nolan

Senaryo: Jonathan Nolan, Christopher Nolan

Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Maggie Gyllenhaal

Dağıtım: Warner Bros.

Gösterim Tarihi: 25 Temmuz 2008

Konu: Batman, Teğmen Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımlarıyla, şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden geriye kalanları temizlemeye girişir.
Bu ortaklığın etkili olduğu açıktır, ama ekip kısa süre sonra kendilerini, Joker olarak bilinen ve Gotham şehri sakinlerini daha önce de dehşete boğmuş olan suç dehasının yarattığı karmaşanın ortasında bulurlar.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.