İYİ SENELER LONDRA (2007)

 Yönetmen: Berkun Oya

Oyuncular: Zuhal Olcay, Ülkü Duru, Ali Atay, Denis Lavant, Hugh Hayes

Ünlü şarkıcı Yaşar Nur, konserinden bir gün önce Londra’ya varır. Şehir, karanlık bir gecede, yıllar önce karanlığa gömülmüş anıları canlandıracaktır. Eski bir dost, genç kadına taşıyamayacağı bir sorumluluk yüklediğinde, dengesiz bir hayranı saplantısıyla yüz yüze gelmeye karar verdiğinde, ve cesareti kırılmış bir koca, kaderin kurgusunu bozduğunda işler karışır. Bugüne kadar az sayıda sinema salonunda gösterilen ve festivallerde kısıtlı sayıda seyirciyle buluşan Berkun Oya imzalı filmi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Özel Seçenekler: Filmin ekstralarında kamera arkasıyla birlikte, fotoğraf galerisine, fragmanlara ve afişlere yer verilmiş. (KANAL D HOME VİDEO)

ÜÇ RENK: MAVİ (TROİS COULEURS: BLEU, 1993)

Yönetmen: Krzysztof Kieslowski

Oyuncular: Juliette Binoche, Benoît Régent, Florence Pernel, Charlotte Very, Helene Vincent , Philippe Volter, Claude Duneton, Hugues Quester, Julie Delpy

Julie, bir trafik kazasında Avrupa’nın en önemli müzisyenlerinden biri olan kocasını ve kızını kaybeder. Genç kadın, dünü bırakıp yarına bakmak isteyecek, yeniden kendi ayakları üzerinde durmaya çalışacak, nihayetinde hem kendi kendisiyle; hem de geçmişten kalan, hiç söylenmemiş ve su yüzüne çıkmamış gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalacaktır. Dünyanın en nitelikli yönetmenlerinden biri olan Krzysztof Kieslowski’nin üç renk (Mavi, Beyaz, Kırmızı) üçlemesinin Özgürlük, Eşitlik ve Kardeşlik temalı filmlerinin ilki olan “Mavi”, arşivde bulunması gereken bir film.

 Özel Seçenekler: Yönetmenin filmdeki bazı planlar hakkındaki yorumları ilgi çekici. Bunun yanı sıra, Annette Insdorf’un film üzerine açıklamaları, sinemacıların film hakkındaki yorumları, fragmanlar, sinema dersleri ve fotoğraf galerisinin bulunduğu geniş bir içeriğe sahip. (SAGA)

YUMURTA (2007)

Yönetmen: Semih Kaplanoğlu

Oyuncular: Nejat İşler, Saadet Işıl Aksoy, Ufuk Bayraktar, Tülin Özen, Gülçin Santırcıoğlu, Kaan Karabacak

Yusuf, on beş yıl evvel terk edip İstanbul’a geldiği kasabadan, sadece fiziksel olarak değil manen de uzaklaşmış, İstanbul’da kendisine sıfırdan bir yaşam kurmak istemiştir. Şiire gönül vermiş bir yazar olarak “Bal” ismindeki ilk şiir kitabının küçük bir çevre dışında kimse tarafından dikkat çekmemiş olması, bütün hayallerini ve beklentilerini baltalamıştır. Artık bir parçası olduğu sahaf dükkânı da batma noktasına gelince İstanbul’daki yaşamın da başına yıkılmak üzere olduğunu kabul etme noktasına gelir. Annesinin ölüm haberi ile unutmak istediği kasabaya yeniden döndüğünde ise, farklı sürprizlerle karşılaşacaktır.

Özel Seçenekler: Birinci diskte set fotoğraflarına ve fragmanlara; ikinci diskte ise, oyuncular ve ekiple yapılan röportajların yanı sıra, çıkartılmış sahneler, Cannes Film Festivali Dünya Prömiyeri ve Cannes Film Festivali Basın Toplantısı görüntülerine yer verilmiş. (KANAL D HOME VİDEO)

BEN EFSANEYİM ( I AM LEGEND, 2007)

Yönetmen: Francis Lawrence

Oyuncular: Will Smith, Salli Richardson, Thomas J. Pilutik, Alice Braga, Paradox Pollack, Charlie Tahan

Robert Neville çok başarılı bir bilim adamıdır, ama o bile tedavi edilemeyen, insan yapımı o korkunç virüsü kontrol altına alamamıştır. Her nasılsa virüse bağışıklık gösteren Neville, New York şehrinden, hatta belki dünyadan arta kalan yerde, hayatta kalmış tek insandır. Neville, üç yıl boyunca inancını yitirmeden her gün telsiz mesajı göndererek, umutsuz bir şekilde, hayatta kalmış başka insanlar bulmaya çalışır. Ama yalnız değildir. Belki de insanoğlunun son ve en iyi umudu olan Neville’i ayakta tutan tek şey kendine düşen görevi yerine getirme arzusudur.

 Özel Seçenekler: Birinci diskte, “Orijinal Film Versiyonu” ve “4 Olağanüstü Anime: Ölüm Hediyesi, Tecrit, Azınlığı Çoğunluğa Feda Etmek, Sığınak” bölümlerine yer verilmiş. İkinci diskte yer alan, “Alternatif Sinema Film Versiyonu, “Ben Efsaneyim’i Yaratmak: Filmin Yaratım Günceleri” ve “Uyarıcı Hikâye: Ben Efsaneyim’in Bilimi: Hayatı Tehdit Eden Virüslerin Tarihi ve Bugünkü Durumu” ilgiyle izleyebileceğiniz seçenekler. (TIGLON)

 MİAMİ ÇETESİ (KINGS OF SOUTH BEACH, 2007)

Yönetmen: Tim Hunter

Oyuncular: Donnie Wahlberg , Jason Gedrick , Steven Bauer , Maria Valentina Bove , Ricardo Chavira , Juan Pablo Gamboa , Cristina Garcia , Brian Goodman , Bill Doyle

Ünlü kulüp sahibi Chris Troiano, 1990’ların ortalarındaki fırtınadan sonra, Miami’nin güney sahillerini işgal etmiş ve tüm sahili zenginlerin uyuşturucu mekânı haline getirmiştir. Chris, koruması olarak gizemli sert adam Andy Burnett’i kiralar. Andy’nin kolayca uyum sağladığı bu hayat tarzı, onu kısa sürede patronunun sağ kolu ve en yakın arkadaşı haline getirir. Chris’in kirli geçmişi, onun tüm zenginliği olan gece kulübünü elinden alıp bir batağın içine sürüklemeye başlayınca, iki dost karşı karşıya gelir.

 Özel Seçenekler: Ekstra olarak fragmanlara yer verilmiş. (TIGLON)

ELIZABETH: ALTIN ÇAĞ (ELIZABETH: GOLDEN AGE, 2007)

Yönetmen: Shekhar Kapur

Oyuncular: Cate Blanchett, Clive Owen, Geoffrey Rush, Samantha Morton, Tom Hollander, Abbie Cornish, Eddie Redmayne, Jordi Mollà, Adam Godley

 1558–1603 yılları arasında 45 yıl tahtta kalan I.Elizabeth, tarihin en ünlü kraliçelerinden biri idi. İskoçya Kraliçesi kuzeni Mary Stuart, İspanya Kralı Philip ile birlikte İngiliz tahtını eline geçirmek için gizli komplolar düzenlerken I. Elizabeth’in hayatı da büyük bir karmaşa içindedir. Bir yandan, savaşa hazırlanmakta olan imparatorluğunu koruyabilmek için sorumluluklarını yerine getirmeye çalışırken; bir yandan da, yakışıklı denizci Raleigh’e karşı hissettiği tutkulu aşkla başa çıkmaya çalışmaktadır. Sadık ve güvenilir danışmanı Sir Francis Walsingham, her ne kadar onu bütün komplolardan korumaya çalışsa da I. Elizabeth, hayatının en zor sınavlarından birini vermek üzeredir.

 Özel Seçenekler: Kamera arkası görüntülerine, çıkartılmış sahnelere, röportajlara ve yönetmenin yorumuna yer verilmiş. Ayrıca “Elizabeth’in Dünyasından” ve “Donanmanın Yapımı” bölümleriyle özel seçenekler içeriği zenginleştirilmiş. (KANAL D HOME VİDEO)

BANA SÖZ VER (ZAVET, 2007)

Yönetmen: Emir Kusturica

Oyuncular: Uros Milovanovic, Marija Petronijevic, Miki Manojlovic, Aleksandar Bercek

Tsane, dedesi ve inekleri Cvetka ile bir tepede yaşamaktadır. Bir gün dedesi ölmek üzere olduğunu söyler, Tsane’a Cvetka’yı satması için söz verdirir. Tsane, eline geçen parayla kutsal bir heykelcik alacak ve en önemlisi eve bir gelin ile dönecektir. Tsane, ilk sözünü yerine getirir, fakat dedesi ölmeden bir eş bulabilecek midir? (TİGLON)

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.