Cine – DVD

Hasan Sayın

GECENİN İKİ YÜZÜ (WE OWN THE NIGHT, 2007)

Yönetmen: James Gray

Oyuncular: Mark Wahlberg, Eva Mendes, Joaquin Phoenix, Robert Duvall, Tony Musante, Antoni Corone, Alex Veadov, Katie Condidorio

New York’ta yeni bir uyuşturucu türü tüm şehre yayılmıştır ve bugüne kadar görülmemiş vahşette bir suç dalgasına neden olur. Hem suçluları hem suçsuzları yutan acımasız bir savaş başlamıştır. Mafya-Polis arasında gerçekleşen macera ve gerilimi sevenlere tavsiye edilir.

Özel Seçenekler: Ekstra özelliklerde, kamera arkası görüntülere ve filmin fragmanlarına ulaşabilirsiniz.

(Kanal D Home Video)

BOŞ ODA (VACANCY, 2007)

Yönetmen: Nimrod Antal

Oyuncular: Luke Wilson, Kate Beckinsale, Frank Whaley, Ethan Embry

Araları açık bir karı kocanın, arabalarının gecenin geç saatinde gözlerden uzak bir taşra yolunda bozulması akla hayale gelmeyecek bir kâbusa yol açar. Çift şeritli ıssız ve karanlık bir otoyolda arabasız kalan David Fox ve yakında boşanacağı eşi Amy, geceyi tuhaf ama zararsız görünümlü bir adam tarafından işletilen döküntü bir motelde geçirmeye mecbur kalır.

Özel Seçenekler: Filmin ekstralarında, çıkartılmış sahneler ve filmin kamera arkası görüntüleri bulunuyor.

( Sony Pictures )

KABADAYI (2007)           

Yönetmen: Ömer Vargı

Oyuncular: Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Rasim Öztekin, İsmail Hacıoğlu, Aslı Tandoğan

Meşhur Kabadayılardan Ali Osman (Şener Şen) eski günlerine veda etmiştir. Beklenmedik bir anda yıllardır görmediği ve aşık olduğu kadının izini bulur ve bir oğlu olduğu haberini alır. Oğlu Murat (İsmail Hacıoğlu) ve sevgilisi Karaca (Aslı Tandoğan) bir barda çalışmaktadır. Karaca’ya yıllardır aşık olan mafya üyesi Devran (Kenan İmirzalıoğlu) ise kızı geri alabilmek için her şeyi göze almıştır. Ali Osman’ın artık tek amacı oğlu Murat ve sevgilisi Karaca’yı canı pahasına korumaktır.

 Özel Seçenekler: Kamera arkası, oyuncu röportajları ve fragmanların yanı sıra, görme engelliler için sesli betimleme, altyazı seçimlerinde de işitme engelliler için Türkçe altyazı seçenekleri bulunmaktadır.

(Kanal D Home Video)

KEFARET (ATONEMENT, 2007)

Yönetmen: Joe Wright

Oyuncular: Keira Knightley, James McAvoy, Romola Garai, Saoirse Ronan, Brenda Blethyn, Vanessa Redgrave, Juno Temple, Michelle Duncan

On üç yaşındaki Briony Tallis, ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu Robbie’nin gizli bir şekilde flörtleşmelerine tanık olur. Çocuk aklı ile gördüklerini yanlış yorumlaması üzerine yıllarca sürecek büyük bir trajedinin yaşanmasına neden olacaktır. Dramı ve romantizmi bir arada görmek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Özel Seçenekler: Çıkartılmış sahnelerin yanı sıra, kamera arkası görüntüleri ve röportajlar yer alıyor. Ayrıca Joe Wright’ın da yorumlarına yer verilmiş.

(Kanal D Home Video)

PERSEPOLİS (2007)

Yönetmen: Vincent Paronnaud , Marjane Satrapi

Seslendirenler : Catherine Deneuve (Anne) , Danielle Darrieux (Büyükanne) , Simon Abkarian (Baba) , Gena Rowlands , Chiara Mastroianni (Marjane) , Tilly Mandelbrot
Marjane ve ailesi, baskıcı Şah iktidarının devrilmesini büyük bir sevinç ile karşılar. Yıllarca ekonomik ve toplumsal anlamda yaşanan zorluklardan sonra yepyeni bir yaşam için yeni bir umut doğmuştur. Sancılı yılların ardından demokratik bir yönetimin geleceğini ümit eden İranlılar, bir kez daha büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Siyah-beyaz animasyon film sevenler için yerinde bir seçim olacağını düşünüyoruz.

Özel Seçenekler: Persepolis’in yapımı dışında, hikâye taslakları ve filmin fragmanına yer verilmiş.

(Tiglon)

ÖLÜMSÜZ SAVAŞÇI (BEOWULF, 2007)

Yönetmen: Robert Zemeckis

Seslendirenler : Angelina Jolie (Grendel’in Annesi) , Brendan Gleeson (Wiglaf) , Anthony Hopkins (Hrothgar Kralı) , Crispin Glover (Grendel) , Ray Winstone (Beowulf) , Robin Wright Penn (Kraliçe Wealhtheow) , John Malkovich (Unferth) , Alison Lohman (Ursula)

Beowulf güçlü ve korkusuz bir savaşçıdır. Bütün şehirleri kana bulayan ve çıkardığı karışıklıkla insanları terörize eden Grendel’le başa çıkabilecek tek kişi Beowulf’tur. Fakat Grendel’i yenmek, kâbusun bitmesine yetecek midir? İntikam duygusu ile yanıp tutuşan Grendel’in annesi, Grendel’den bile daha tehlikeli olacaktır.

Özel Seçenekler: Filmin ekstralarında yapım aşamalarına büyük yer ayrılmış. Tasarım süreci ve eklenmiş sahneler bölümü de yer alıyor. (Tiglon)

KAYBOLAN KADIN (THE LADY VANISHES, 1938)

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Oyuncular: Michael Redgrave, Margaret Lockwood

İsviçre’den hareket eden bir trenin yolcuları arasında genç Iris Henderson da bulunur. Çığ yüzünden ulaşım aksayınca yolcular geceyi bir otelde geçirmek zorunda kalır. Ancak ertesi gün yolculuk sırasında yaşlı kadın esrarengiz biçimde ortadan kaybolur. Diğer yolcular trende Bayan Froy diye birini asla görmediklerini ileri sürer. Ancak Iris kendi hafızasından değil, bir komplodan şüphelenmektedir. Bayan Froy’u bulmak için çabaladıkça, gizem ve macera dolu bir ağın içine çekilecektir.

Özel Seçenekler: Fotoğraf galerisinin yanı sıra, Alfred Hitchcock’un filmografisi bulunuyor. Ayrıca Sinema Tarihçisi Bruce Eder’in sesli yorumuna da yer verilmiş.

(Saga)

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.